Chcą remontu ulicy

slonko

Mieszkańcy Osiedla Słonecznego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 chcą remontu ul. Siennieńskiej w części przebiegającej przez środek osiedla. Remont 320 metrowego odcinka od Gimnazjum nr 3 do Al. Jana Pawła II ma polegać na ustawieniu nowych krawężników i ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej, w tym na zjazdach do posesji oraz na uzupełnieniu kanalizacji deszczowej. Wymieniony wyżej odcinek ul. Siennieńskiej znajduje się w centrum miasta
i w centrum osiedla Słoneczne. Obecny stan jezdni szpeci miasto i osiedle. Ulica pełni rolę drogi wewnętrznej na osiedlu lecz dla ruchu pieszego i rowerzystów jest jedną
z głównych dróg łączących Rynek i targowicę z osiedlami peryferyjnymi i powinna charakteryzować się wyższymi walorami estetycznymi niż zwykłe ulice w mieście.

Likwidacja nierówności i zastoin wody zapobiegnie ochlapywaniu pieszych i rowerzystów. Krawężniki utrudnią rozjeżdżanie trawników przez parkujące samochody.

Stan jezdni powinien pasować do biegnących wzdłuż ulicy szpalerów pięknych starych drzew i latarni ulicznych oraz terenów parkowych utworzonych przez Ostrowiecką Spółdzielnię Mieszkaniową. Remont spowoduje, że ulica stanie się wizytówką centrum miasta, przyciągnie spacerowiczów, przyczyni się do poprawy życia mieszkańców miasta i osiedla.

Przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne Wiesław Wójcicki jako wnioskodawca projektu zachęca wszystkich mieszkańców miasta do głosowania na ten projekt. Głosowanie odbędzie się w dniach 31.05.2016 – 04-06-2016. Głosy można oddawać w punktach konsultacyjnych na terenie całego miasta. Na osiedlu Słonecznym punkt taki mieści się w Gimnazjum nr 3 i czynny będzie w ww. terminie w godz. 16:00 -19:00.

Polecamy również