Przy ognisku fajnie jest

integracja-staszic-czolo

16 września uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami:  Ewa Dębicka – kl. I A;  Katarzyna Szczerbińska kl.- I B;  Jolanta Wojtas kl.- I C; Wojciech Szymański – kl. I ) wzięli udział w ognisku integracyjnym.

Na uczestników czekał nie tylko poczęstunek w postaci pieczonej kiełbasy i ziemniaków, ciepłej herbaty i kawy. Gospodarze gospodarstwa agroturystycznego w Dębowej Woli, przygotowali wozy zaprzężone w konie, którymi można było odbyć przejażdżkę po lesie, zaprezentowali młodzieży zwierzęta gospodarskie, które można było dokarmić chlebem i marchewką (duże zainteresowanie wzbudził królik, którego od razu ochrzczono imieniem „Staszek”). Nauczyciele wychowania fizycznego –
p. Maciej Krawczyk i p. Tomasz Włodarski wraz z uczniami klasy II B i II D przygotowali konkurencje sportowe, które obudziły w uczniach ducha rywalizacji sportowej, były także świetną okazją prawdziwej integracji zespołu klasowego. Uczniowie klasy II D przeprowadzili z każdym z wychowawców wywiad, który ma być dla „pierwszaków” okazją bliższego poznania swoich nauczycieli (wywiady ukażą się już wkrótce w pierwszym numerze nowej szkolnej gazety).

Wyjazd integracyjny” zakończył się wspólną zabawą uczniów wszystkich klas pierwszych, którzy przy dźwiękach muzyki prezentowali swoje taneczne umiejętności. Szkoda tylko – jak stwierdzili pierwszoklasiści – że to co dobre, tak szybko się kończy.

Mamy nadzieję, że wyjazd ten zapoczątkował proces współtworzenia nowej społeczności szkolnej, w której każdy młody człowiek znajdzie dla siebie miejsce.integracja-staszic2

Polecamy również