Uczniowie w jednostce wojskowej

sandomierz2

W ramach uczczenia Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego uczestniczyli w wycieczce do 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego.

Na miejscu mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą jednostki, zobaczyli park z pojazdami wojskowymi, stołówkę na której żołnierze jadają posiłki oraz izby żołnierskie, w których zakwaterowani są młodzi żołnierze.

Uczniowie zwiedzali Salę Tradycji, na której Pan Andrzej Ramus zapoznał uczestników wycieczki z przeznaczeniem sandomierskiego batalionu, przybliżył jego historię od czasu założenia do czasów obecnych oraz zaprezentował liczne trofea i dyplomy zdobyte za osiągnięcia jednostki i jej żołnierzy. Ponadto, uczniowie i opiekunowie uczestniczyli w pokazie podstawowego wyposażenia każdego żołnierza tj: broń, hełm, maska przeciwgazowa i umundurowanie. Chętni mogli przymierzyć mundur, założyć hełm lub maskę przeciwgazową, aby poczuć się jak żołnierze.

Dyrektor Elżbieta Rutecka orasandmomierzz uczestnicy wycieczki – serdecznie dziękują dowódcy sandomierskiej jednostki, Panu ppłk Leszkowi Ślimakowi za życzliwe przyjęcie i umożliwienie zwiedzania jednostki.

Polecamy również