Niższe podatki w Ostrowcu

dsc09765

W 2017 roku przedsiębiorcy będą płacić niższe podatki od środków transportu. Podatki w rozbiciu na poszczególne kategorie pojazdów ulegną obniżeniu średnio o 35- 45 procent. W niektórych przepadkach zniżka może wynosić nawet 70 procent. Jest to pilotażowy projekt w skali województwa, a nawet kraju, ponieważ niewiele samorządów stosuje tego typu praktykę.

– Jest to wymierna korzyść dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Jest to także ukłon w stronę właścicieli firmy transportowych – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Wielu przedsiębiorców rejestrowało pojazdy winnych miastach, żeby płacić niższe podatki. Teraz to się zmieni. Nie podniesiemy także podatków od nieruchomości co także jest bardzo ważne dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale także dla mieszkańców Ostrowca.

Prezydent Jarosław Górczyński poinformował także, że został już opracowany projekt budżetu na 2017 rok, który zostanie przedstawiony radnym pod koniec grudnia.

– Jest to budżet stabilnego rozwoju i wzrostu, przygotowany pod pozyskiwanie środków unijnych – dodaje prezydent Jarosław Górczyński. – Miasto przygotowuje nowe tereny inwestycyjne. Na niektórych działkach trwają już prace porządkowe. Będzie to pokazowy teren pod inwestycje. Takich działek po byłym wydziale kolejowym Huty Ostrowiec mamy osiem. Pula terenów inwestycyjnych wzrosła do 50 hektarów, a to się wiąże z konkretnymi inwestycjami.

Obecnie jest duże zainteresowanie ze strony inwestorów Ostrowcem, a to z pewnością przełoży się na nowe miejsca pracy.

Polecamy również