Czas na fitness dla mam

budgy foto

Kampania Zima nie jest zła

Stowarzyszenie BuggyGym, na co dzień organizujące treningi BuggyGym – fitness dla matek z małymi dziećmi w wózku, rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną „Zima nie jest zła” mającą na celu zachęcenie rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

Specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem: lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, terapeuci integracji sensorycznej i pedagodzy, chcąc podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, stworzyli ogólnopolską kampanię „Zima nie jest zła”.

Kampanię wspierają pediatrzy i otolaryngolodzy m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk, którzy tak jak członkowie stowarzyszenia BuggyGym zauważają, że w okresie zimowym rodzice małych dzieci, w obawie przed przeziębieniem, nie chcą wychodzić z dziećmi na zewnątrz. Poza obserwacjami, wiedzą teoretyczną i praktyczną, kampania bazuje na doświadczeniu i badaniach z krajów skandynawskich. W Skandynawii w okresie zimowym już od wczesnego niemowlęctwa dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Celem kampanii jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadamianie ich, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Organizatorzy pragną pokazać jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, zadbać o jego żywienie, wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem.

W ramach kampanii zorganizowane będzie plenerowe wydarzenie „Rusz się zimą z BuggyGym”. W kilku polskich miastach rodzice z małymi dziećmi spotkają się na wspólny spacer z elementami treningu BuggyGym i konkurencjami. Spacer będzie trwał około godziny, w niektórych miastach zakończy się wspólnym odpoczynkiem lub warsztatami w kawiarni lub innym zaprzyjaźnionym miejscu. Bliższe informacje dostępne są na stronie www.zimaniejestzla.pl

„Rusz się zimą z BuggyGym” w Ostrowcu Św. poprowadzi instruktor BuggyGym – mgr Fizjoterapii Anna Frejlich. Impreza odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godz.11 przy Centrum Pozytywnego Nauczania (ul. Trzeciaków 35A, przy PSP nr 1) i rozpocznie się od wspólnego spaceru z elementami treningu BuggyGym, będą również zorganizowane konkurencje z nagrodami , w których udział mogą wziąć całe rodziny. Po zakończeniu konkurencji będzie można ogrzać się przy ciepłej herbatce w Centrum Pozytywnego Nauczania gdzie też odbędą się warsztaty kulinarne oraz z chustonoszenia. Całość zakończy się rozdaniem nagród.

Oczywiście wstęp wolny!

Rusz się zimą z BuggyGym – Ostrowiec Świętokrzyski

Kiedy?:  28.1.2017, godz. 11:00

Gdzie?: Przy Centrum Pozytywnego Nauczania ul. Trzeciaków 35A ( obok PSP nr 1)

Dla kogo?: Zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi (do 3 roku życia). Zapraszamy całe rodziny,

Program: 

10.45 Zapisy do zawodów

11.00 – 12.00 Spacer z elementami treningu BuggyGym i sportowymi konkurencjami.

13.00 -Warsztaty kulinarne,

-Warsztaty z chustonoszenia

Ok. 14.30 Rozdanie nagród

Wstęp wolny!!

Ilość uczestników ograniczona – obowiązują zapisy.
Prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres mailowy:
fizjospa.ostrowiec@gmail.com

Polecamy również