Rekordowy finał WOŚP w Ostrowcu

Dariusz Czuoryński1

157 tys.198 zł i 7 groszy tyle zebrano w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to o ponad 50 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym. Zebrana w tym roku kwota to rekord jaki padł w naszym mieście podczas 25 finałów Orkiestry Jurka Owsiaka. Dotychczasowy rekord wynosił ponad 103 tys zł. Organizatorami finału WOŚP w naszym mieście był Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ostrowiec oraz Miejskie Centrum Kultury. Impreza odbywała się pod patronatem prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Dzisiaj odbyło się podsumowanie WOŚP w naszym mieście.

– Wielkie liczenie pieniędzy zostało zakończone – informuje szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Dariusz Czupryński. – Pobiliśmy dotychczasowy rekord zarówno pod względem zbiórki pieniędzy do puszek jak i z licytacji. Ciekawostką jest to, że średnio do jednej puszki trafiło 389 zł. Rekordziści, którzy najwięcej zebrali do puszek to: Joanna Pikus 2.480.65 zł, Jakub Szwagierczak 1.813.16 zł oraz Julia Jabłońska 1.696, 54 zł. W sumie 14 osób zebrało ponad tysiąc złotych. Sprawdziły się terminale płatnicze, bo dzięki nim konto „orkiestry” zostało zasilone o kwotę 1602 zł. W 25 finale WOŚP w Ostrowcu brało udział 300 wolontariuszy. Wśród przedmiotów najwyżej zlicytowanych znalazł się kubek z autografem Jurka Owsiaka, który został zlicytowany za ponad dwa tysiące złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji Finału WOŚP w Ostrowcu.

Jak do tej pory w całej Polsce podczas 25 finału zebrano 62 miliony złotych. Na konto wpływają jeszcze pieniądze z licytacji.

Polecamy również