Ale fajne ferie z MOSiRem

Ferie_z_MOSiRem_1

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. trwają zajęcia organizowane dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ferie 2017 z MOSiRem”. Zajęcia odbywają się w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO, na Pływalni Rawszczyzna, Orliku oraz na ślizgawce.

Ferie na Rawszczyźnie

Podczas ferii na Pływalni Rawszczyzna dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą wziąć udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Odbywają się one codziennie od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.30-10.15, 10.30-11.15, 11.30-12.15, 12.30-13.15 i 13.30-14.15 i można w nich uczestniczyć w ramach wykupionego biletu wstępu na basen, bez konieczności nabywania dodatkowego karnetu. W zajęciach tych można wziąć udział dowolną ilość razy.

Alternatywą dla w/w zajęć jest tygodniowy kurs „Feryjne zajęcia pływackie”, dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Cena za tygodniowe zajęcia obejmujące pięć jednostek (raz dziennie od poniedziałku do piątku) wynosi 30 zł dla osób zameldowanych w gminie Ostrowiec Św. i 55 zł dla pozostałych. Ceny wymienionych karnetów obejmują wejście na basen i udział w zajęciach pod okiem instruktora.

Sporą atrakcją dla dzieci – i nie tylko – powinien stanowić rozstawiony w dniach 8-12 lutego na basenie ostrowieckiej pływalni ok. 20-metrowy wodny tor przeszkód Aquaglide Challenge Track. Składający się z 8 elementów tor, dzięki połączeniu kolejnych przeszkód w linii prostej, to świetny pomysł na urozmaicenie zabawy w basenie. Tor zapewnia kilka opcji zabawy, od wspinania po próbę zachowania równowagi, zakończony zjeżdżalnią.

Ferie na Orliku

Oba Orliki w okresie ferii zimowych są otwarte dla mieszkańców Ostrowca Św. od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20, a w weekendy w godzinach 12-20. W drugim tygodniu ferii (6-10 lutego) na Orliku Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w kategoriach szkół podstawowych (klasy IV-VI), gimnazjalnych i średnich. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 6 lutego do godziny 13 na Orliku.

Ferie w Hali KSZO

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych odbywają się zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu” – piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, badminton, unihokej i tenis stołowy. Zajęcia prowadzą zatrudnieni przez MOSiR instruktorzy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14 i są nieodpłatne. W drugim tygodniu ferii zaplanowane są turnieje i konkursy z nagrodami.

Zgłoszenia chętnych można dokonać bezpośrednio przed zajęciami lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39), a także telefonicznie (41 247-55-18) od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz pocztą elektroniczną (a.chmielewska@mosir.ostrowiec.pl lub biuro@mosir.ostrowiec.pl). Zbiórka przed zajęciami: hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO.

Ferie na Ślizgawce

Feryjne zajęcia są również realizowane na naturalnej ślizgawce obok Pływalni Rawszczyzna, o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura). Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Pod okiem zatrudnionych przez MOSiR instruktorów można nauczyć się, jak również udoskonalić naukę jazdy na łyżwach. Podczas dwugodzinnej zabawy nie brakuje też konkurencji z nutką rywalizacji, w których dzieci mogą wykazać się nabytymi umiejętnościami.

Organizatorzy zapewniają bezpłatny wstęp na ślizgawkę oraz obsługę zajęć przez instruktora. Uczestnicy zobowiązani są do przebywania na obiekcie w odpowiednim – niekrępującym ruchów – stroju oraz posiadania czapki i rękawiczek. W zajęciach można używać własnych łyżew lub skorzystać na miejscu z wypożyczalni.

Ślizgawka jest dostępna – dla wszystkich – codziennie w godzinach 12-20.Ferie_z_MOSiRem_2Ferie_z_MOSiRem_4 Ferie_z_MOSiRem_37

Polecamy również