Kilogram amfetaminy

kilo amfy

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali czterech mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 30 i 26 lat podejrzanych o trudnienie się narkotykowym procederem. W mieszkaniu u jednego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy i 200 gramów marihuany. Za posiadanie znaczonych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podejrzewali, że kilku mężczyzn z terenu województwa świętokrzyskiego może trudnić się narkotykowym procederem. Podejrzenia potwierdziły się, gdy w piątkowe popołudnie funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań gdzie ujawnili blisko kilogram amfetaminy, 200 gramów marihuany, 2 wagi elektroniczne oraz 7 telefonów komórkowych. W trakcie czynności okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia 5-letniej kary pozbawienia wolności.

Decyzją sądu czterej zatrzymani mężczyźni, zostali km1 km2tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Fot. Świętokrzyska Policja

 

Polecamy również