Pasje uczennic „Staszica”

pasje czolo

,,Staszic” może pochwalić się wynikami w nauce, wspaniałymi wokalistami czy sportowcami, ale ma wśród swojej społeczności uczniowskiej również tancerzy…i to jakich.

Dominika Tomaszewska, Wiktoria Traczyńska i Oliwia Sałata to dziewczyny, które tańcem zajmują się już ponad 10 lat. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów jednak nie zawsze wszystko szło po ich myśli i nie od razu otrzymywały najwyższe noty. Dziewczyny zaznaczają, że taniec sportowy to ciężka praca i walka z samym sobą, swoimi słabościami, własnym ciałem i psychiką.

W takim razie co je skłoniło do do wybrania właśnie takiego sportu i jak to wszystko wyglądało od początku ?

Dziewczyny wspominają, że muzyka i taniec towarzyszyły im od najmłodszych lat. Już w dzieciństwie podskakiwały do dziecięcych piosenek, a szkolne zabawy choinkowe czy Andrzejkowe były czymś bardzo przez nie wyczekiwanym. Na ich szczęście rodzice zaprowadzili je na zajęcia taneczne… i tak zostało aż do dzisiaj.

Długo zajęło im szukanie stylu tanecznego, w którym poczułyby się jak ,,ryba w wodzie”. Próbowały swoich sił w tańcu towarzyskim, jazzie, a nawet hip-hopie, aż w końcu na ich drodze pojawiły się tańce pochodzące z egzotycznych terenów świata. Karaibska salsa, powstała na Dominikanie bachata czy jamajski dancehall to style, w których dziewczyny czują się najlepiej. Trenują pod czujnym okiem trenerki Agnieszki Fornalskiej i osiągają coraz większe sukcesy jednocześnie godnie reprezentując szkołę tańca ,,Twist”, w której trenują.

W minionym tygodniu uczennice „Staszica” zaprezentowały się na Krajowych Mistrzostwach Polski zorganizowanych w Zagnańsku. Weekend 18-19 lutego był dla nich pełen stresu ale i wielkich emocji. Jak widać po ostatecznych wynikach ciężka praca się opłaciła. Uczennice naszej szkoły, wraz z koleżankami z zespołu Shake&Flow Dance Team, uplasowały się na wysokich miejscach zdobywając:

– Mistrzostwo Polski w kat. formacja synchro dance 16+

– Vice Mistrzostwo Polski w kat. grupa synchro dance 16+

– II Vice Mistrzostwo Polski Dominika Tomaszewska, Dominika Dzik (II LO im. Chreptowicza ) w kat. duet salsa shines 16+

– IV miejsce w kat. grupa caribbean show 16+pasje1pasje2pasje3 pasje4

Dziewczęta uplasowały się jednocześnie na wysokich miejscach w kategorii salsa shines solo 16+.

Mimo że najważniejszy turniej w roku już za nimi grupa tancerek trenuje dalej by już w niedługim czasie ponownie stawić czoła swoim rywalom na turniejach wojewódzkich czy ogólnopolskich.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy dziewczyny na deskach naszej szkolnej sceny.

Polecamy również