Nasi na podium

W hali przy ul. Świętokrzyskiej odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich o puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego– punktowane zawody rankingowe Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim w kategoriach: młodzik, kadet, junior oraz Puchar Dzieci, zawody pierwszego kontaktu dla zawodników 8-9 lat. Organizatorem turnieju było Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO. Na ostrowieckich matach rywalizowało ponad 440 zawodników w wymienionych kategoriach reprezentujących 40 klubów z całej Polski, Słowacji i Białorusi. W tym ponad 30 reprezentantów OSTO.turpred1 turpred2turpred3

Zawody zgromadziły wielu bardzo dobrych zawodników. Sympatycy taekwondo olimpijskiego mogli obserwować wiele emocjonujących pojedynków. Nasza klubowa reprezentacja wywalczyła II miejsce w klasyfikacji juniorów i III miejsce w rywalizacji dzieci.

Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści. W kategorii junior Patryk Lipiec zdobywca złotego medalu w kategorii open i Piotr Ćwikła- brązowy medalista w kategorii -63 kg. Wspomnieć należy również Jakuba Patera , który po wygranej pierwszej walce, po bardzo wyrównanej kolejnej walce zajął V miejsce w kategorii-55 kg.

W kategorii młodzika srebrny medal wywalczyła Julia Skrzypczyk a brązowy Michał Bąbel.

Walecznością wykazali się nasi młodzicy: Jakub Cemerys, Jakub Fulara i Patryk Gorycki, którzy wysoko przed czasem wygrali swoje pierwsze walki. Niestety w kolejnych pojedynkach musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie uplasowali się na piątych miejscach.

Duże serce do walki i determinację pokazali nasi najmłodsi zawodnicy. Wszyscy zakończyli rywalizację z medalami. Złote medale wywalczyli Kacper Kaczmarzyk i Dominik Czaja, srebrne medale: Katarzyna Górnisiewicz, Jakub Górnisiewicz, Antoni Świercz, Adam Flisek, Julian Dunin- Borkowski, brązowy medal zdobył Filip Grela.

Zawody patronatem objęli Prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który ufundował puchary dla najlepszych drużyn ,Wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Organizacja zawodów dofinansowana została przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Puchary dla najlepszych zawodników w kategorii dzieci ufundował Poseł na Sejm RP Andrzej Kryj.

Organizatorzy dziękują również sponsorom, którzy okazali swoje wsparcie: Firmom Doorpol, Drogmar, Remondis, Agencji Rozwoju Lokalnego, Fundacji Pomocna Dłoń, Agencji Ochrony Scorpion, Pizzerii Da Grasso, Panu Grzegorzowi Lichocie i Panu Dariuszowi Wierzbińskiemu.