Wizyta przedszkolaków w „Siódemce”

psp7czolo

k1k2k3s1s2s3s471 7273 74W dniach 14, 15 i 16 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Św. gościły dzieci  z ostrowieckich przedszkoli: PP7, PP 12, PP16. Celem wizyty była wspólna zabawa i integracja  w „Szczęśliwej 7”. Przyszli uczniowie wraz ze starszymi kolegami z klas trzecich wyruszyli w podróż pociągiem po Polsce: przez Warszawę, Kraków, Zakopane dotarli do swojego rodzinnego miasta.

W każdej miejscowości doskonalili wiele psp71 psp73umiejętności, wykazali się sprawnością ruchową, talentem tanecznym i pokazali ducha walki w konkurencjach sportowych. Przygotowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Teresę Lisińską, Mariolę Krawczyk i Joannę Sałapę gry i zabawy sportowe dostarczyły milusińskim wiele radości i możliwości do wspólnego spędzania czasu w ruchu. Za zaangażowanie, wolę walki i wytrwałość w zabawie każdy uczestnik zajęć otrzymał od gospodarzy mistrzowski medal, a siły utracone w czasie zabawy zregenerował poczęstunkiem.

Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas dzieciakom i ich wychowawczyniom oraz opiekunkom za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas.

Z myślą o przyszłych uczniach klas 0 i I zorganizowano w szkole cykl zajęć dla dzieci
i rodziców pod hasłem „Z Siódemką po przygodę”, których pierwsza odsłona odbyła się
w godzinach popołudniowych 14 marca. Uczniowie klasy 3a wraz z paniami: Jolantą Ścibisz–Glibowską i Mariolą Krawczyk odkryli przed maluchami tajemnice nadchodzącej wiosny – deszcz i tęczę.

Serdecznie zapraszamy już teraz na DZIEŃ OTWARTY w PSP NR 7 na osiedlu Pułanki w dniu
23 marca o godz. 16.00, w czasie którego proponujemy rodzicom zapoznanie się z ofertą szkoły, poznanie warunków lokalowych placówki, rozmowę z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, a dzieci zachęcamy do udziału w tajemniczej akcji poszukiwawczej. Równie gorąco zapraszamy na kolejne spotkania pod hasłem „Z Siódemką po przygodę” (28.03., 4.04., 11.04., godzina 16.00), na których wspólnie z siedmioma krasnoludkami rozwiązujemy tajemnice otaczającego nas świata.

Polecamy również