Wiosenne spotkanie z Aspektem

aspekt1

We wtorkowe popołudnie Galeria Fotografii wypełniła się miłośnikami poezji. Swoją twórczość poetycką inspirowaną wiosną zaprezentowali członkowie Klubu Literackiego „Aspekt” MCK. Wierszom optymistycznym, poświęconym uczuciom, zwłaszcza miłości, ale także nieco smutniejszym, mówiącym o rozczarowaniu, tęsknocie i niosącym przesłanie towarzyszyły występy „Pereł Ryszarda Góry” oraz chóru Ad Libitum. Tradycyjnie spotkanie przebiegało w wyjątkowej atmosferze, pod jej wielkim wrażeniem byli również całkiem przypadkowi goście z Poznanie, którzy pojawili się w Ostrowcu z powodu badań społecznych, jakie prowadzą w kontekście „Krzemionek”.

– Cieszę się, że w naszym mieście istnieje klub literacki, ponieważ na warsztatach nie tylko doskonalimy rzemiosło, dyskutujemy o literaturze, ale również dzielimy się swoją wrażliwością. To zbliża, dlatego nigdy nie brakowało i nie brakuje u nas dobrej atmosfery – komentuje prezes „Aspektu” dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.aspekt2

Spotkanie zakończono poczęstunkiem i toastami za pomyślność „Aspektu”, a jej prezes otrzymała od klubowiczów piękny wiosenny bukiet kwiatów. Były również dedykacje dla członkiń klubu od stałych wielbicieli.

Polecamy również