Wyszedł w skradzionych butach

radiowozzzz2

Policjanci zatrzymali 24- letniego mieszkańca gminy Łagów, podejrzewanego o dokonanie kilku kradzieży w jednym z ostrowieckich marketów. Mężczyzna został ujęty przez ochroniarzy zaraz po tym, jak ukradł ładowarkę do telefonu. W trakcie zatrzymania miał na sobie skradzione wcześniej buty a w skarpecie 3 saszetki z proszkiem, wstępnie zidentyfikowanym jako dopalacz. Łącznie młody mężczyzna spowodował straty w wysokości ponad 1500 złotych na szkodę marketu. Kryminalni w trakcie przeszukania sklepu, w którym 24- latek dokonał zakupu, zabezpieczyli dodatkowo 157 saszetek z tymi substancjami.

W minioną sobotę po godz. 18.30 ostrowieccy policjanci zostali wezwani do jednego z marketów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu zastali ochroniarzy, którzy chwilę wcześniej ujęli na gorącym uczynku 24- letniego sprawcę kradzieży ładowarki do telefonu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Łagów miał przy sobie prawdopodobnie skradzioną wcześniej torbę na laptopa. Ponadto mężczyzna ubrany był w buty, które również pochodziły z kradzieży. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili, że 24- latek miał schowane w skarpecie 3 opakowania z zawartością proszku. Wstępne badanie wykazało, że jest to. Mundurowi ustalili, że mężczyzna od początku kwietnia br. kilkakrotnie dokonywał on kradzieży w tym markecie. Jego łupem padały najczęściej ubrania, drobne zabawki oraz tablet. Łącznie wartość łupów pokrzywdzony wycenił na kwotę ok. 1500 zł. 24- latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty dokonania kradzieży.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że młody mieszkaniec gminy Łagów dopalacze zakupił w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podczas przeszukania kryminalni ujawnili dodatkowo 157 saszetek z zawartością proszku, wstępnie identyfikowanego jako dopalacze. Zabezpieczone substancje trafią teraz do laboratorium, gdzie zostaną poddane specjalistycznej ekspertyzie. Jeżeli potwierdzi się wynik wstępnego badania, 24- latek usłyszy zarzuty posiadania dopalaczy. Ponadto właściciel sklepu odpowie za wprowadzanie ich do obrotu.

Polecamy również