E-wolontariusze z Ostrowca

ewolontariat

Mijający już tydzień należy do młodzieży! W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się wydarzenie, w pełni poświęcone e-wolontariatowi. W warsztatach udział wzięli również młodzi Ostrowczanie – członkowie Zespołu Pomocy Koleżeńskiej. Była to też okazja do świętowania 30 lat programu Erasmus+, dzięki któremu wolontariusze z ZPK otrzymali dofinansowanie na swój projekt w wysokości ponad 51 tysięcy złotych!

W pierwszy dzień wyjazdu Polskie Radio oraz Radio Aktywne zaprosili młodych działaczy społecznych do udziału w audycjach na żywo. W „Popołudniku” młodzież opowiadała o tym, kim jest wolontariusz i jak pracuje: – Wolontariusz to osoba, która niesie pomoc drugiemu człowiekowi. Robi to świadomie i dobrowolnie, nie czerpiąc z tego żadnych materialnych korzyści – tłumaczył Patryk Stępień, lider i koordynator Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, który wraz z Niną Gawrońską i Wiktorią Stępień opowiadali o radości, jaką można czerpać z pomocy innym. Zaś w „Poniedziałkowej Aktywacji” mówili o sukcesie, który odnieśli dzięki wolontariatowi. Była to świetna okazja do promocji swoich działań w stolicy naszego kraju – Warszawie.

9 maja, podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży, członkowie Zespołu Pomocy Koleżeńskiej wzięli udział w warsztatach dotyczących e-wolonotariatu. Była to również świetna okazja do nawiązania cennych kontaktów z członkami organizacji pozarządowych z całej Polski! Po warsztatach odbyła się debata, na której gościem była m.in. Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska. W Ostrowcu Świętokrzyskim również obchodzono Tydzień Młodzieży! 12 maja odbyła się Debata Oksfordzka wokół tezy „Działalność społeczna jest opłacalna”, na której mówcą był m.in. Patryk Stępień.

Polecamy również