Wywiadowca gospodarczy- profesja z przyszłością

wywiad gospodarczy

Jak w sposób legalny pozyskiwać informacje, które mogą przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa? Jak bronić się przed szpiegostwem gospodarczym? Gdzie zdobywać wiedzę, żeby zostać wywiadowcą gospodarczym? Tego wszystkiego można się było dowiedzieć dzisiaj podczas seminarium „Wywiad gospodarczy w konkurencyjnej gospodarce rynkowej” zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Dzisiaj w naszej uczelni organizowane jest kolejne seminarium tym razem poświęcone wywiadowi gospodarczemu – mówi rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości dr Izabela Zaborowska. – Jest to seminarium kierowane głównie do przedsiębiorców, z którymi nasza uczelnia współpracuje. WSBiP od początku istnienia utożsamia się z miastem i wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom społeczności lokalnej. Prowadzimy seminaria i szkolenia właśnie po to, żeby wspomagać środowisko lokalne. To jest nasza misja. W ramach współpracy organizowane jest także dzisiejsze seminarium.

Niebawem WSBiP zorganizuje studia podyplomowe dla przyszłych wywiadowców gospodarczych.

– Wywiad gospodarczy jako instytucja, która zbiera dane w sposób legalny w naszym kraju jest jeszcze bardzo zaniedbana – twierdzi płk. Krzysztof Surdyk, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Wywiadu Gospodarczego Dlatego propagujemy wśród naszych przedsiębiorców idee wywiadu gospodarczego jako legalnego narzędzia pozyskiwania informacji. Dzięki naszej działalności i współpracy z uczelniami, w tym między innymi z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu informujemy przedsiębiorców jak należy się bronić przed szpiegostwem gospodarczym. Na całym świecie idee wywiadu gospodarczego i obrony przed szpiegostwem przemysłowym są bardzo popularne. Informacje dla wywiadu gospodarczego gromadzi się z wielu źródeł. Są to: media, konferencje, seminaria. Tam wszędzie pojawiają się dane, które mogą przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa. Powoli także w naszym kraju powstaje nowa profesja jaką jest wywiadowca gospodarczy, oczywiście działający w sposób legalny. W naszym kraju jak na razie są prowadzone przedmioty na kierunkach Bezpieczeństwa Narodowego, które są przydatne w tej profesji.

– Obecnie wkroczyliśmy w epokę, w której rządzą informacje i sposoby ich pozyskiwaniaDSC06000 DSC05997DSC06005 DSC06003DSC06004 DSC06009DSC06007 DSC06009DSC06008DSC06011 mówi- Marek Ciecierski, ekspert z dziedziny wywiadu gospodarczego.- Państwo straciło monopol na bezpieczeństwo i obecnie same korporacje zajmują się zabezpieczeniem swoich danych oraz innych cennych informacji dotyczących firm. Wywiad gospodarczy to pozyskiwanie i przetwarzanie danych umożliwiających rozwój firmy. Poruszymy także kwestie kultury informacyjnej. Podczas wykładu zachęcimy także do skorzystanie z oferty WSBiP jaką będą studia podyplomowe z zakresu wywiadu gospodarczego.

O bezpieczeństwie w firmach w głównej mierze decydują kadry. Zarządzanie informacją to bardzo perspektywiczne zajęcie, ponieważ coraz więcej firm przywiązuje do tego wagę.

Polecamy również