ZAKLĘTE W KAMIENIU SŁOŃCE INKÓW

plakat

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Sławomira Święciochowskiego „ZAKLĘTE W KAMIENIU SŁOŃCE INKÓW”. Wernisaż odbędzie się 30 czerwca 2017r. o godz.:17:00 w Galerii w Wieży na terenie Muzeum.

Sławomir Święciochowski, jest architektem wyspecjalizowanym w konserwacji i restauracji zabytków urbanistyki, mającym w swoim dorobku projekty oraz opracowania dotyczące zabytków w Polsce, we Francji, w Belgii, w Peru, w Boliwii oraz w Ekwadorze. Jest miedzy innymi współautorem realizowanego aktualnie projektu restauracji katedry w Tournai w Belgii, kompleksowego opracowania architektoniczno-archeologiczno-historycznego dotyczącego głównej Świątyni Słońca Imperium Inków – Qorikancha w Cuzco w Peru, oraz podobnego opracowania dotyczącego stanowiska Ingapirka w Ekwadorze.

Przedstawione na wystawie fotografie są zapisem szczególnych chwil, które zaistniały podczas trwającej prawie rok pracy autora na wyjątkowym stanowisku archeologicznym Ekwadoru – Ingapirka. Ten świątynno – ceremonialny zespól został zbudowany przez Inków jest scenerią swoistego dialogu, jaki prowadzi tutaj słońce, księżyc i gwiazdy z kamienną budowlą. Dialog, który udało się autorowi częściowo podsłuchać i który autor starał się przekazać w postaci przedstawionego na tej wystawie fotograficznego zapisu.

Wstęp na wernisaż wystawy jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również