9- letni włamywacz

radiowozzzz2

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali czterech nieletnich w wieku od 9 do 15 lat podejrzewanych o włamanie do domu. Sprawcy w drugiej połowie sierpnia wynieśli z domu należącego do 49–latki telewizor, laptop, konsolę do gier i kombinezon do nurkowania, powodując straty w wysokości 4400 złotych. Drugi raz próbowali okraść ten sam dom w miniony piątek, wynosząc trzy nagrzewnice i wiatrak. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, gdyż zostali zatrzymani. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.

W piątek wieczorem dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że ktoś prawdopodobnie włamuje się do czasowo niezamieszkałego domu przy jednej z ulic w mieście. Na miejsce natychmiast udali się będący w pobliżu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Pod wskazanym adresem zauważyli czterech młodych chłopców, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Od razu zatrzymali 9 i 12- latka. Na posesji zauważyli także 3 nagrzewnice i pokojowy wiatrak, które jak się potem okazało były przygotowane przez sprawców do wyniesienia. Po jakimś czasie kolejny policyjny patrol na pobliskim osiedlu zatrzymał dwóch pozostałych współsprawców w wieku 12 i 15 lat.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że ci sami sprawcy do tego samego domu włamali się w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku. Wówczas włamali się do domu i skradli telewizor, laptopa, konsolę do gier oraz kombinezon do nurkowania o łącznej wartości 4400 złotych.

Czterema zatrzymanymi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Polecamy również