Sukcesy na koniach

konieczolo

Mimo niesprzyjającej pogody, przez dwa dni kilkudziesięciu zawodników z klubów jeździeckich z całego województwa, ale i spoza regionu, rywalizowało w konkurencjach amatorów, juniorów i seniorów, walcząc o tytuły Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego.konie1 konie2konie3 konie4konie5

Dwa tytuły mistrzowskie przywiozły zawodniczki bałtowskiego Klubu Jeździeckiego z Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego oraz Memoriału Jerzego Maciąga, który w weekend został rozegrany na terenie Klubu Jeździeckiego Stangret w Kielcach.

W stawce znalazły się cztery zawodniczki, na co dzień trenujące w Krainie Koni w Bałtowie. W sobotę, w półfinale konkursu amatorów na przeszkodach o wysokości 80 centymetrów, wystartowały Kaja Klepacz na Sterydzie i Małgorzata Wisowska, która była najmłodszą zawodniczką tych mistrzostw, na 21 – letnim wałachu Rio Grande. Pierwszy dzień zawodów, po dwóch półfinałach, zakończyła z czystymi przejazdami, bez punktów karnych, ale z czasem dającym dopiero szóste miejsce.

Podczas niedzielnych finałów na wysokości 85 centymetrów, Kaja Klepacz, która po przejazdach półfinałowych zajmowała dziewiąte miejsce, niestety nie ukończyła swojego przejazdu i nie została sklasyfikowana. Dużo lepiej poszło Małgosi Wisowskiej. Po dwóch przejazdach 11 – latka nadal pozostawała bez punktów karnych i wraz z dwoma innymi zawodniczkami przystąpiła do rozgrywki o miejsca na podium. Swój przejazd zakończyła najszybciej i bez punktów karnych. Dało jej to tytuł Mistrzyni Województwa Świętokrzyskiego Amatorów.

W zawodach juniorów na wysokości 110 centymetrów w sobotę i 115 w niedzielę, wystartowały Julia Kowalczyk na Eżektorze i Zuzanna Wiecheć na Benfice. Do finałów zakwalifikowały się tylko trzy zawodniczki, w tym Julia Kowalczyk na miejscu pierwszym.

Jak się okazało w niedzielę, Zuzanna Wiecheć zawodów nie ukończyła. Julia Kowalczyk, o pierwsze miejsce walczyła z zawodniczką kieleckiego klubu Stangret. Otrzymała łącznie 29 punktów karnych, podczas gdy jej rywalka miała ich 33, a dodatkowo przejechała parkur wolniej.Julia Kowalczyk wróciła z Kielc z tytułem Mistrzyni Województwa Juniorów.

Polecamy również