Jesienna Roweriada- Będzie fajnie

260320172718

roweriadaStowarzyszenie Ostrower pragnie zaprosić wszystkich rowerowych entuzjastów 8 października na kolejny, wspólny przejazd. Tym razem będzie to Jesienna Roweriada, którą symbolicznie zakończymy tegoroczny sezon rowerowy. Jesienna Roweriada będzie nieśpiesznym, rodzinnym przejazdem na trasie o długości ok. 25 km. Wyjedziemy jak zwykle z Rynku naszego miasta pod eskortą Policji i Straży Miejskiej.

Planowana tras przejazdu:
Rynek – Okólna – Sienkiewicza – Kuźnia – Żeromskiego – Chmielowska – Udziców – Kunów ul. Warszawska – Langiewicza – Fabryczna – Sosnowa – Wymysłów – Długa –M.Dąbrowskiej – Torfowa – Iłżecka – Armii Krajowej – Siennieńska – Akacjowa – Gościniec – Ośrodek GUTWIN (Leśniczówka Gutwin zakończenie przejazdu).

Startujemy punktualnie o godz. 10.00. Szacowany czas przejazdu to 2 – 2,5 godziny. Każdy uczestnik rajdu będzie objęty ubezpieczeniem NW. W tym celu prosimy o rejestrację on-line w formularzu https://goo.gl/BSKXTe
Obowiązkową rejestrację na Rynku rozpoczynamy o godz. 9.00. Prosimy również o zapoznanie się z 
regulaminemtrasą rajdu.

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja kolarstwa. Poprzez wydarzenie chcemy pokazać, że rower może stać się alternatywnym środkiem transportu ale przed wszystkim zwrócić uwagę, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drogach i poruszanie się zgodnie
z przepisami ruchu drogowego. Chcemy również integrować mieszkańców miasta oraz liczne grupy rowerowe.

Uważamy, że Ostrowiec Świętokrzyski ma ogromne szanse stać się prawdziwie rowerowym miastem. Co to oznacza? Bardzo duża i wciąż rosnąca liczba mieszkańców naszego miasta, bez względu na wiek będzie w przyszłości korzystała z transportu rowerowego. Będzie wykorzystywała rower do rekreacji, to spędzania czasu wolnego i prowadzenia coraz zdrowszego trybu życia. Taką ideę chcemy przede wszystkim promować w ramach Stowarzyszenia Ostrower.

Członkowie Stowarzyszenia dziękują wszystkim darczyńcom i patronom bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa.
Serdecznie zapraszamy!

Polecamy również