Bardzo fajny pomysł radnego

kutryba kamil

Troskę o prawidłowe odżywianie młodych osób uprawiających sport wyraził radny miejski Kamil Kutryba, przedstawiając podczas ostatniej sesji rady miasta bardzo fajny pomysł.

-O prawidłowe żywienie młodego sportowca powinno się zadbać w szczególności. Aktywne dzieci mają zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze- mówi radny Kamil Kutryba. – Odpowiednio zbilansowana dieta może nie tylko podnieść wydolność młodego organizmu, ale również zapewni mu zdrowie. Dlatego zwracam się o możliwość zaproszenia dietetyka sportowego który podczas bezpłatnej konferencji skierowanej dla sportowców wszystkich grup młodzieżowych oraz ich rodziców uświadomił by nam wszystkim jak zdrowo się odżywiać i jak zdrowe odżywianie mogło by wpłynąć na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników sportowych. Szkolenie to można by zorganizować na pięknym obiekcie hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej 11 która z pewnością pomieści dzieci ze wszystkich dyscyplin sportowych i grup młodzieżowych oraz ich rodziców. Sport cały czas się rozwija dlatego i my jako miasto pozwólmy młodym sportowcom rozwijać się razem z nim. Właściwie zbilansowana dieta jest tak samo ważna, jak dobry trening. Najlepszym przykładem na to jest piłkarz Reprezentacji Polski Robert Lewandowski. 

Prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu spodobał się pomysł radnego.

Takie spotkanie z dietetykiem dla młodych ludzi uprawiających sport i ich rodziców zostanie zorganizowane – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.– Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne. Także Gmina Ostrowiec zwraca uwagę na ten problem realizując rożne programy profilaktyczne dotyczące odżywiania. Takie programy realizowane są w szkołach.

Polecamy również