Jubileusz „Nad Strumykiem”

jubileusz rod nad strumykiem

Środowisko działkowców skupione w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Nad Strumykiem” w bieżącym roku świętuje swoją 35 rocznicę powstania. Z tej okazji Prezydent Jarosław Górczyński złożył działkowcom serdeczne gratulacje, życzenia wytrwałości i corocznych bogatszych plonów.

-Państwa obecność pokazuje, że Rodzinne Ogrody Działkowe w naszym mieście są potrzebne, że bez nich życie wielu ludzi stałoby się uboższe i smutne – powiedział prezydent. – ROD to miejsce rodzinnych spotkań na łonie natury, skupiające w swoich szeregach pasjonatów zieleni i miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią one również inną ważną rolę w naszym mieście, gdyż przyczyniają się do kształtowania estetyki jego otoczenia.

Rodzinne Ogrody Działkowe służą mieszkańcom naszego miasta w szczególności jako miejsce  wypoczynku, rekreacji ale także umożliwiają prowadzenie upraw ogrodniczych na własne potrzeby. Tak więc poza wykorzystywaniem ich do prowadzenia upraw ogrodniczych, ROD pełnią również funkcje społeczne, ekologiczne, zdrowotne oraz edukacyjne. Ogródki działkowe tworzą warunki do integracji społeczeństwa, propagowania idei ogrodnictwa oraz  zdrowego stylu życia.

Polecamy również