Złodzieje grasują na nekropoliach

281020162650

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, już od października większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci czynnościami porządkowymi nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony, dokumenty pozostawiane na ławkach czy też w pobliżu grobów. Takie zachowanie, to okazja dla złodzieja. Świętokrzyscy policjanci apelują o czujność i rozwagę.

Wybierając się na cmentarz przed Dniem Wszystkich Świętych uważajmy na złodziei. Wystarczy przecież krótka chwila nieuwagi, a możemy stracić nasze cenne mienie.

Kradzieże na cmentarzach odbywają się według prostego i podobnego scenariusza. Złodzieje obserwują osobę sprzątającą i wyczekują na moment, gdy ta oddali się, by wyrzucić śmieci lub przynieść wodę. Ich łupem padają przede wszystkim damskie torebki oraz męskie saszetki pozostawione na ławeczkach lub płytach nagrobkowych. Panie, które przyszły na cmentarz same, nawet jeśli odchodzą od nagrobka tylko na chwilę, powinny pamiętać, by zabrać ze sobą torebkę.

Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam potrzebne (niezbędne). Nie zabierajmy żadnych dodatkowych dokumentów.

W przypadku ujawnienia kradzieży lub zaobserwowania podejrzanie zachowujących się osób, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Numery alarmowe 997 i 112.

Polecamy również