Pamięci Wyspiańskiego

Wyspiański

W ramach obchodzonego w całym kraju Roku Stanisława Wyspiańskiego ostrowiecki Oddział PTTK organizuje wyjazd do Muzeum Regionalnego do Stalowej Woli na wystawę „Wyspiański” dedykowaną artyście w 110 rocznicę Jego śmierci.

Bieżący rok został zadedykowany Stanisławowi Wyspiańskiemu – dramaturgowi, poecie, malarzowi. To dlatego, że w tym roku mija 110 lat od Jego śmierci, a w 2019 r. przypadnie 150. rocznica Jego urodzin.

Wpisując się w obchody obchodzonego w wielu miejscach w kraju Roku Stanisława Wyspiańskiego ostrowiecki Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana organizuje wyjazd na wystawę „Wyspiański” prezentowaną w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

– Oprócz wizyty w Stalowej Woli wycieczkowicze odwiedzą Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega oraz Muzeum Wnętrz w śmiłowskim dworze- mówi Tadeusz Krawętkowski, prezes Zarządu Oddziału PTTK.

Wycieczka odbędzie się w najbliższy piątek 8 grudnia. Informacje nt. wyjazdu można uzyskać w siedzibie Oddziału: ODS „Malwa” os. Stawki 45 (I piętro) oraz pod numerem tel. 505444874 lub 694834511.

Polecamy również