„SZANSA” na zimowym obozie sportowym

ob cz ok

W Zakopanem odbył się obóz sportowy z programem narciarstwa zjazdowego dla osób niepełnosprawnych zrzeszonych w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. Na obozie tym nie mogło zabraknąć zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego.obcz ob1

Z „SZANSY” w zajęciach sportowych w Tatrach uczestniczyło sześciu zawodników, którzy uczestniczyli w zajęciach na stoku Suche SKI u Jędrola, gdzie odbywały się zajęcia zjazdów na nartach na terenie płaskim i lekkim nachyleniu z podziałem na grupy początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną.

Jestem zadowolony, że kolejne osoby z kierowanej przeze mnie placówki mogły spróbować swoich sił w tej trudnej dyscyplinie zimowej – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – A zakupiony kilka lat temu sprzęt narciarski przez Stowarzyszenie „SZANSA” jest systematycznie wykorzystywany i służy osobom niepełnosprawnym, a trenerzy, którzy mają ku temu odpowiednie predyspozycje i wykształcenie potrafią to wykorzystać.

Organizatorzy zorganizowali w ramach odnowy biologicznej zajęcia na Basenach Chochołowskich, gdzie odbyło się oswajanie z wodą, doskonalenie pływania, rozegranie meczu piłki siatkowej i koszykówki w wodzie. Korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej: kąpiele solankowe, siarczkowe, beczki termalne, jacuzzi, łóżka masujące itp.

Niesamowitą atrakcją była wizyta na Kasprowy Wierch, gdzie wszyscy uczestnicy obozu mogli w fantastycznych zimowych warunkach pogodowych podziwiać walory najwyżej położonego ośrodka narciarskiego w Polsce. Oprócz walorów turystycznych odbył się tam trening narciarstwa zjazdowego dla grupy zaawansowanej na trasie Gąsiennicowej. Po kilkugodzinnym spacerowaniu poa Kasprowym Wierchu uczestnicy obozu zjechali kolejką linową do Kuźnic.

Było to kolejne zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017. – powiedział Grzegorz Kurkowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie – Dzięki temu można było do grona świętokrzyskich narciarzy zjazdowych zaliczyć kolejne osoby, które podczas odbywających się treningów poznały podstawy tej dyscypliny. Teraz trenerzy będą kontynuowali treningi w swoich klubach.

„SZANSĘ” reprezentowali Łukasz Karbowniczek, Robert Kozłowski, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Łukasz Pasternak, Tomasz Taborski pod opieką Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka.

Polecamy również