Nowy zarząd PO w regionie

po no wyz arzad

We wtorek, 19 grudnia, Rada Regionu Świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej wyłoniła nowy Zarząd Regionu. W skład Zarządu Weszli trzej wiceprzewodniczący Regionu – Poseł na Sejm RP VII Kadencji Lucjan Pietrzczyk, były lider ostrowieckich struktur PO Eligiusz Mich oraz Marszałek Województwa Jan Maćkowiak. Skarbnikiem Regionu został ostrowczanin, Szef Regionu Świętokrzyskiego „Młodych Demokratów” i dyrektor biura Gierady – 29 letni księgowy Wiktor Pytlak, Sekretarzem został kielecki prawnik i W-c Dyrektor Świętokrzyskiego WORD Karol Wilczyński.

Poza ścisłym kierownictwem, w Zarządzie znalazło się także dwunastu Członków Zarządu reprezentujących praktycznie wszystkie powiaty Województwa Świętokrzyskiego: Michał Cichocki, Waldemar Szkatuła, Józef Bryk, Andrzej Zoch, Jadwiga Irla, Arkadiusz Kubiec, Tomasz Kasprzyk, Jarosław Machnicki, Olga Kaczmarska, Michał Gaweł, Józef Adamczak oraz była Przewodnicząca Regionu, Wiceminister Gabinetu Cieni PO Poseł Marzena Okła – Drewnowicz. Dodatkowo. Zarząd Regionu po raz pierwszy w historii wyłonił także trzech pełnomocników Zarządu, Agatę Wojdę pełnomocnik ds. równego traktowania, Krzysztofa Sławińskiego pełnomocnik ds. kontaktów
z opozycją pozaparlamentarną oraz Patryka Cylarę Pełnomocnik
ds. młodzieży.

Przypomnijmy, że Przewodniczącym Regionu jest 38 letni Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII Kadencji Artur Gierada, który w grudniowych wyborach wewnętrznych PO pokonał dotychczasowego Komisarza Pawła Zalewskiego.

Zarząd Regionu ŚwiętokrzyskiegoNasza Platforma Obywatelska, to Platforma otwarta, nowoczesna, Platforma spójna w swych działaniach i w swoim przekazie. To organizacja, która wróci do swoich korzeni obywatelskości i otwarcia na współpracę ze środowiskami bliskimi nam ideowo. Tak jak wtedy, w latach 2001-2007 byliśmy przekonani o czekających nas sukcesach i o słuszności Naszej wizji Polski, tak i dzisiaj swoją wiarą w sukces i determinacją, musimy dawać nadzieję wszystkim tym, którzy nie zgadzają się z działaniami obecnego Rządu” – skomentował wyniki wyborów na swoim profilu na Facebooku poseł Artur Gierada. – Naszymi działaniami musimy dawać nadzieję na to, że Platforma Obywatelska i Zjednoczona Opozycja są najlepszą i jedyną alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości. Udowodnimy to w najbliższych wyborach – dodał nowy przewodniczący PO w regionie świętokrzyskim.

Polecamy również