300 wolontariuszy na ulicach miasta

DSC05162

Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za tydzień. Dziesiątki gadżetów można licytować w internecie, dopracowywane są szczegóły finałowej imprezy na Rynku, a po weekendzie przywiezione zostaną identyfikatory dla wolontariuszy. Na ulicach Ostrowca kwestować będzie 300 wolontariuszy. Podobnie jak w latach poprzednich, szefem sztabu jest Dariusz Czupryński.

Finał WOŚP 14 stycznia 2018 roku.

– Wolontariusze z puszkami i identyfikatorami pojawią się już wczesnym rankiem i będą kwestować do popołudnia – mówi Dariusz Czupryński. – Oprócz puszek dostępne będą też terminale płatnicze, w tym roku będzie ich pięć. Wolontariusze pojawią się z nimi także wieczorem na Rynku.

Wśród gadżetów, które już znaleźć można na stronie Allegro są między innymi koszulka z autografami piłkarzy ręcznych KSZO, bombki ręcznie zdobione cekinami, koszulka z autografami zespołu Master Team z napisem „Chłopak z Ostrowca”, koszulka klubu piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec.

Znajdą się tam również rzeczy bezpośrednio związane z tegorocznym finałem – smycze, koszulki, kalendarze, magnesy na lodówkę, zegary. Część tych gadżetów trafi również na licytacje na Rynek. Jak co roku nie zabraknie to wylicytowania tortu, będą też niespodzianki.

Na ostrowieckim Rynku impreza finałowa, organizowana wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, odbywać się będzie od godziny 15.30. Jak zawsze nie zabraknie pokazów zabytkowych aut i motocykli, funkcjonariuszy straży pożarnej i policji.

Na scenie wystąpią seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wokaliści Studia Pandora, zespół Master Team, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Po godzinie 18 rozpoczną się koncerty Katarzyny Góras – finalistki programów „Must Be The Music” i „The Voice of Poland” oraz Patryk Kumóra, uczestnika programu „Must Be the Music”. O godzinie 20 odpalone zostanie tradycyjne „Światełko do Nieba” i odbędzie się pokaz fajerwerków.

W dniu Finału w ostrowieckim sztabie, który znajdować się będzie w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej, odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego przez fundację DKMS. Wolontariusze fundacji dostępni będą również na Rynku podczas koncertu.

Każdy chętny będzie mógł oddać krew w szpitalu powiatowym, z przeznaczeniem dla dzieci z oddziału pediatrycznego .

OstroBiec wspólnie z WOŚP!

Już 14 stycznia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” oficjalnie zadebiutuje jako organizator imprezy biegowej! Okazja ku temu będzie niemała, bo 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie z ostrowieckim sztabem akcji firmowanej przez Jurka Owsiaka OstroBiec zorganizuje w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Św. I Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”! Nadmienić przy tym należy, że ostrowieccy biegacze będą już działać oficjalnie, bo przed kilkoma dniami odebrali pozytywną odpowiedź o wpisaniu Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec” do Krajowego Rejestru Sądowego!

Otwarcie biura zawodów, które zlokalizowane zostanie w budynku kina Etiuda, zaplanowano na godzinę 8:30. Na miejscu zapisać się będzie można do godziny 10:15 lub do wyczerpania miejsc (100 osób w biegu głównym). O godzinie 10:00 zaplanowano start biegów dla dzieci, a pół godziny później start biegu głównego, który rozpocznie się przy wejściu do parku i poprowadzi jego alejkami na trasie liczącej 2 kilometry. Około godziny 11 odbędzie się dekoracja zwycięzców.

Zgłoszenia do biegu są również przyjmowane mailowo na adres ostrobiec@wp.pl (do 13 stycznia 2018 do godz.12), a takie zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, rok urodzenia i adres zamieszkania.

Opłata startowa za udział w biegu wynosi minimum 20 złotych i będzie w całości przeznaczona – zgodnie z celem 26. Finału WOŚP – na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.DSC05168DSC05174DSC05164DSC05172DSC05170DSC05163DSC05173DSC05171OstroBiec_wspolnie_z_WOSP

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzymuje numer startowy i medal na mecie. Przewidziano również nagrody – puchar dla pierwszej kobiety i pierwszego mężczyzny na mecie oraz puchar dla najhojniejszego darczyńcy (wnoszącego najwyższe wpisowe).

W cały kraju podobny bieg będzie już organizowany po raz dwunasty i odbywać się będzie po nazwą „12. Bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Polecamy również