Rzeczki ulica na miarę XXI wieku

ul Rzeczki 1 etap

Dzisiaj Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński poinformował o zakończeniu prac związanych z realizacją  I etapu  inwestycji drogowej  polegającej na rozbudowie ulicy Rzeczki.

  – Jest to najdroższa inwestycja drogowa w mieście, gdyż realizacja tego odcinka to wartość ponad  7 mln 400 tys. zł – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Cieszy mnie fakt, że udało się zakończyć realizację tego zadania jeszcze w grudniu zeszłego roku.  W roku obecnym natomiast chcemy zrealizować II etap tej inwestycji i dokończyć  prace remontowo-budowlane na odcinku drogi od „ogródków działkowych” do skrzyżowania z ulicą Siennieńską – dodał prezydent.

 – Ta część miasta oblegana jest przez pieszych, rowerzystów, a także osoby uprawiające biegi, gdyż sąsiedztwo lasów jest ulubionym terenem dla aktywnie uprawiających sport, stąd też obecna infrastruktura jest wielkim udogodnieniem dla tych osób – mówił prezydent – natomiast wybudowane skrzyżowanie świetlne wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa, a także bezpieczeństwa mieszkańców tej części miasta.

Rzeczki są fragmentem obwodnicy miejskiej, która nadal jest w planach i w realizacji, jak podkreślił prezydent ta koncepcja nadal obowiązuje i obecnie gmina wykupuje grunty na odcinku ulicy Siennieńskiej i Bałtowskiej, skrzyżowanie do Samsonowicza, jednak realizacja tej inwestycji to kolejne lata.

Marek Giemza, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego podziękował Prezydentowi za realizację I etapu inwestycji, na której w szczególności zależało mieszkańcom tej części miasta. Wyraził również zadowolenie, że kolejna część inwestycji będzie realizowana już w tym roku.

DSC05211DSC05212DSC05200DSC05199DSC05193DSC05206DSC05198DSC05191DSC05202DSC05209DSC05208DSC05197DSC05196W ramach inwestycji I etapu wykonano następujący zakres robót:

rozbudowa ul. Rzeczki o długości – 1.078,00 mb,

przebudowa ul. Kraszewskiego –  137,33 mb,

przebudowa ul. Iłżeckiej – 221,72 mb,

budowa ścieżki rowerowej

budowa chodnika

budowa 4 zatok autobusowych

rozbudowa skrzyżowania ulic: Rzeczki, Kraszewskiego z Iłżecką wraz z budową sygnalizacji świetlnej,

budowa kanalizacji deszczowej,

budowa oświetlenia ulicznego,

przebudowa sieci wodociągowej,

przebudowa sieci energetycznych,

przebudowa urządzeń teletechnicznych,

przebudowa sieci gazowej.

Polecamy również