Bieg do Kaplicy

bkoczoloooo

W sobotę 6 stycznia 2018 roku Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” oraz stali bywalcy ostrowieckiej akcji „Biegam Bo Lubię” zaprosili lokalnych biegaczy do zaingerowania Nowego Roku tradycyjnym „Biegiem do Kaplicy”. Nieoficjalnie impreza odbyła się już po raz czwarty, ale po raz pierwszy została zorganizowana z takim rozmachem i cieszyła się tak dużą frekwencją!

W tym roku do wyboru były dwa dystanse – dłuższy mierzący około 20 km, który gwarantował dotarcie do Kaplicy św. Katarzyny oraz krótszy ok 10-kilometrowy po leśnych ścieżkach Gutwinu dla mniej zaprawionych biegaczy.

Tytułowa Kaplica św. Katarzyny to niewielki obiekt w stylu gotyckim ufundowany w roku 1430 przez biskupa Zbigniewa Oleśnickiego – ówczesnego biskupa krakowskiego i pierwszego kardynała narodowości polskiej. Jest najstarszą wolno stojącą kaplicą w Polsce. Mieści się w niegdyś zamieszkanym, a dziś całkowicie wyludnionym przysiółku wsi Kurzacze w gminie Kunów.

Sam pomysł biegu zrodził się wśród bywalców akcji „Biegam Bo Lubię” w 2015 roku i od tamtej pory – zawsze w Święto Trzech Króli – grupka zapaleńców pokonuje dobrze znaną trasę. W tym roku około 20-kilumetrową trasę pokonało 46 biegaczy, 2 piechurów oraz … 1 pies. Krótszą, 10-kilometrową pętlę przebiegło 12 osób. Pojawili się też goście z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Iłża Pędzi” oraz z Warszawy. Miłym akcentem był udział dwóch piechurów, którzy postanowili pokonać trasę do kaplicy i z powrotem pieszo. Po zakończonym biegu odbyło się ognisko, na które zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy imprezy.

– Ostrowieccy biegacze po raz kolejny pokazali, że potrafią się świetnie bawić wspólnie biegając. Bieg do Kaplicy, który był spontaniczną inicjatywą kilku sympatyków ostrowieckiego „Biegam Bo Lubię” okazał się świętem wszystkich biegaczy. Bardzo mnie to cieszy i napawa optymizmem – podsumowała wydarzenie prezes stowarzyszenia „OstroBiec” Anna Bober.bieg do kalplicy1 bk1 bk3bk4

Stowarzyszenie „OstroBiec” gorąco zaprasza wszystkich chętnych na I bieg „Policz się z Cukrzycą”, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku w Parku Miejskim w Ostrowcu Św. Dystans ok. 2 km po alejkach parku. Całkowity zysk z pakietów startowych przeznaczony zostanie na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Zapisy w biurze zawodów 14 stycznia 2018r. lub mailowo na adres ostrobiec@wp.pl do 13 stycznia 2018 r. do godz. 12.

Polecamy również