Bajkowe szlaki- kierunek Rosja

ropsja

Od ponad 20 – tu lat jeżdżą nie tylko po Polsce. Ulubionym kierunkiem są kresy wschodnie Drugiej Rzeczypospolitej. Piotr Deroń, Stanisław Janik i Bogdan Lisowski wspólnie opowiedzą nam o dwudniowej wyprawie wyprawie do Rosji w prelekcji „Czas na Rosję”.

Trasę na wschód pokonali drogami i bezdrożami Rosji. Dotarli do Moskwy, Smoleńska i Katynia. Rowerowa wyprawa to nie tylko spotkanie z historią i geografią, to również bezpośredni kontakt z mieszkańcami tego kraju, którego historia tak mocno zazębia się z historią Polski. Czy Rosja to kraj dla rowerzystów dowiecie się z opowieści trójki emerytów, dla których rower stał się narzędziem do spełnia niania marzeń.

W ubiegłym roku cykl Bajkowe Szlaki, przygotowany przez Stowarzyszenie Ostrower, rozpoczął Piotr Maj prelekcją „Retrospektywa Wschodu” oraz Piotr Chuchmała opowieścią o Kaukazie. Pierwsze, tegoroczne spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w gościnnych progach Klubu Perspektywy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Polecamy również