„Chreptowicz”- tradycyjnie wśród najlepszych

SONY DSC SONY DSC

Ostrowiecki „Chreptowicz” jak zawsze wśród najlepszych– wyniki rankingu „Perspektyw” już opublikowane. Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących portalu edukacyjnego i miesięcznika „Perspektywy” to prestiżowy wykaz najlepszych szkół w Polsce. W opublikowanym 10 stycznia jubileuszowym XX rankingu już tradycyjnie bardzo wysoko sklasyfikowane zostało Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów w Polsce, które spełniły wyznaczone kryteria. Wśród zakwalifikowanych do rankingu najlepszych 500 liceów ostrowiecki „Chreptowicz” zajął 216 pozycję w kraju, a w powiecie ostrowieckim znów uplasował się na 1.miejscu. W województwie świętokrzyskim zajął zaszczytne 4.miejsce ( tuż po trzech renomowanych kieleckich szkołach: LO im. Świętej Jadwigi Królowej, LO im. Jana Śniadeckiego i LO im. Juliusza Słowackiego).

– W porównaniu z ubiegłym rokiem nasze liceum zostało jeszcze wyżej sklasyfikowane, pozycja jeszcze bardziej wzrosła, podniosła się o 20 miejsc w skali kraju i o jedno miejsce w skali województwa, wyprzedziliśmy zawsze wysoko stojące w rankingach kieleckie liceum- mówi dyrektor LO nr II Sławomir Miszczuk.– Natomiast w powiecie ostrowieckim nadal jesteśmy na najwyższym miejscu.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w rankingu „Perspektyw” licea ogólnokształcące z całego kraju oceniane są za pomocą trzech kryteriów: wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych( 25%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%) i sukcesy szkoły w olimpiadach (30%).

– Bardzo wysoka pozycja naszej szkoły świadczy przede wszystkim o tym, jak świetnie do egzaminów maturalnych są przygotowywani nasi uczniowie i jak dobrze oni te egzaminy zdają- dodaje dyrektor Sławomir Miszczuk.– Serdecznie gratuluję zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy wspólnie wypracowali taki znakomity efekt. Dziękuję nauczycielom, że od wielu, wielu lat wykonują bardzo solidną pracę, i uczniom, którzy nie tylko systematycznie i wytrwale pracują, ale też często inspirują nauczycieli i dyrekcję. Jestem dumny, że „Chreptowicz” jest placówką, która słynie z bardzo wysokiego poziomu nauczania

 

Polecamy również