Trener legenda w Ostrowcu

piechniczek w ostrowcu

Legenda polskiej piłki nożnej. Trener, z którym nasza reprezentacja w piłce nożnej zdobyła trzecie miejsce Mistrzostw Świata Hiszpania 82 , znakomity szkoleniowiec Antoni Piechniczek gościł dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Kursokonferencja Szkoleniowo-Metodyczna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Wykłady wygłosili między innymi Antoni Piechniczek, Robert Podoliński, Michał Mirota.

Dla nas to ogromny zaszczyt gościć tak znakomite osoby związane z piłką nożną – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Trener Antoni Piechniczek to legenda polskiej piłki nożnej. Mamy się czym pochwalić, bo Ostrowiec ma piękne obiekty sportowe, a i historia piłki nożnej w naszym mieście jest bogata. Dzisiaj w Ostrowcu gości wielu wybitnych trenerów, a z ich wiedzy mogą skorzystać adepci piłki nożnej, zwodnicy i trenerzy.

Antoni Piechniczek po raz pierwszy gościł w naszym mieście.

– Ostrowiec Świętokrzyski zrobił na mnie wspaniałe wrażenie – mówi trener Antoni Piechniczek. – Jestem po raz pierwszy w tym mieście, ale bardzo mi się tu podoba. Jeżeli chodzi o organizację drużyny piłki nożnej i klub piłkarski to dla mnie zawsze najważniejszy będzie trener. Ważny jest prezes, sponsorzy, jednak to trener decyduje o obliczu drużyny.

Antoni Piechniczek podkreślił, że niezwykle ważne jest szkolenie dzieci i młodzieży oraz dawanie im odpowiedniej zachęty do uprawiania sportu. Ostrowiec spełnia te wymagania ponieważ w naszym mieście działa szkółka piłkarska prowadzona przez Kamila Kutrybę.

Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski podkreślił, że niezwykle ważna jest współpraca samorządów z klubami sportowymi.

– Taka współpraca pomiędzy gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a klubami sportowymi układa się bardzo dobrze i to jest niezwykle ważne – mówi Mirosław Malinowski. – Miasto wspiera sport. Dzięki temu szkolona jest tu młodzież i dzieci. Realizowane są programy sportowe.

Organizatorem konferencji był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, a współorganizatorami radni Kamil Kutryba i Mariusz Łata.DSC05594DSC05614DSC05620DSC05621DSC05619

Antoni

Pamiątkowe grawertony z rąk Mirosława Malinowskiego odebrali: prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński,DSC05600DSC05622DSC05623DSC05624DSC05634DSC05635DSC05639DSC05641DSC05631 radni Kamil Kutryba, Mariusz Łata i prezes KP KSZO Maciej Kozicki.

Polecamy również