Kwiaty i ciasto dla Prezydenta

DSC_0667

DSC_0672Dzisiaj w ostrowieckim Urzędzie Miasta, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, Radni Rady Miasta jednogłośnie zatwierdzili cztery projekty uchwał, a wśród nich m.in. uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Świętokrzyskiego.

Zgodnie z zatwierdzoną uchwałą, gmina Ostrowiec Świętokrzyski przekaże dotację w wysokości 86.500 zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754 na odcinku od 0+000 do km 1+912 w Ostrowcu Świętokrzyskim  wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”.

Prezydent Jarosław Górczyński podziękował radnym za wyrażenie jednogłośne woli wsparcia dla Województwa Świętokrzyskiego na ten cel.

Dziękuję Państwu za jednomyślność i jednogłośną zgodę na udzielenie wsparcia dla Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich celem dofinansowania przebudowy drogi wojewódzkiej na odcinku: Aleja 3-go Maja – Denkowska – Radwana – mówił Prezydent Jarosław Górczyński. – Muszę Państwa poinformować, że z dokumentu, który otrzymałem przed sesją wynika, iż na kolejnej sesji będę musiał Państwa prosić o dodatkowe wsparcie, gdyż zabezpieczona kwota na to zadanie w wysokości 173 tys., okazała się zbyt mała ponieważ w przetargu na ten cel, który odbył się 26 stycznia najniższa oferta to 595 tys. zł. Wyniki ogłoszonego przetargu pokazują, że należy się spodziewać dużego wzrostu cen na wszystkie roboty i usługi – dodał prezydent.

Miłym gestem podczas sesji była wizyta, mieszkańców ulicy Akacjowej, którzy przybyli aby podziękować Prezydentowi Miasta Jarosławowi Górczyńskiemu oraz Radnym Rady Miasta za przeprowadzenie remontu ich ulicy. W ramach wdzięczności wręczyli na ręce prezydenta stosowne podziękowanie wraz z kwiatami oraz ciastem. Piękny bukiet kwiatów prezydent przekazał Pani Przewodniczącej Rady Miasta Irenie Rendudy-Dudek, zaś ciastem poczęstował wszystkich Radnych Rady Miasta.

Polecamy również