„Perły” kolędowały w kolegiacie

Perły koncert

Z inicjatywy ks. dziekana Jana Sarwy w Kolegiacie Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert kolęd w wykonaniu Pereł Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej . W wyjątkowy kolędowy nastrój zebraną publiczność wprowadziły podopieczne Ryszarda Góry w składzie: Paulina Kaczor , Dominika Bugajska ,Marysia Kosiarz , Ania Loranty, Ola Wiączek , Małgorzata Sala , Agata Sobólska ,Julia Tłuczkiewicz , Ania Filipczak , Noemi Gocel , Zuzanna Jedlikowska , Martyna Wójcik , Wiktoria Heba , Justyna Jedlikowska.

Przypomnijmy, że Dominika Bugajska została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Będzin 2015 i uczestniczyła w Koncercie Finałowym transmitowanym w TV Trwam, a Ania Loranty zdobyła 1 miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu ,1 miejsce na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Współczesnych,, Kantyczka’’ w Bielsku Podlaskim i 1 miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Nasze Wieczne Kolędowanie ‘’ w Niepokalanowie.

Powyższe nagrody i wyróżnienia podopiecznych Ryszarda Góry świadczą o bardzo wysokim muzycznym poziomie koncertu na którym młode artystki urzekły licznie zebraną publiczność wyjątkowymi interpretacjami kolęd -pokazując ich artystyczne piękno i sacrum . Koncert spotkał się z dużym uznaniem widowni , która nie szczędziła oklasków po występach solistek.

W czasie koncertu nie zabrakło najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek; Gdy śliczna panna, Tobie mały panie, Jezusa narodzonego , Jezus malusieńki, W żłobie leży , Biały śnieg ,Lulajże jezuniu ,Maleńka miłość, Trumfy, Cisza i Szara kolęda .

Polecamy również