Wiślana trasa rowerowa

wis czolo

Nie trzeba nam dalekich krajów, by przeżyć przygodę. Nie trzeba zmiany klimatu, by poczuć klimat podróży. Nie trzeba dalekich podróży, by uzdrowić duszę. Nie trzeba wielkich finansów, by być bogatszym o nowe doświadczenia. Nie trzeba opuszczać Polski, by cieszyć się dobrą infrastrukturą rowerową i pięknym krajobrazem!

Tym razem zapraszamy Państwa na rowerową podróż śladem Wiślanej Trasy Rowerowej przez Małopolskę i województwo kujawsko-pomorskie. Od pomysłu wyznaczenia Wiślanej Trasy Rowerowej minęło już ponad 20 lat, na przestrzeni których powstało kilkaset kilometrów wzorowego szlaku rowerowego. W Małopolsce cieszy nas nie tylko krajobraz doliny Wisły, atrakcyjne turystycznie miejsca czy też duch historii. 

Małopolska oferuje nam przede wszystkim komfort jazdy z dala od zgiełku i ruchu samochodowego po wzorcowo przygotowanych asfaltowych ścieżkach rowerowych biegnących po wałach przeciwpowodziowych.

Województwo kujawsko-pomorskie to 450 kilometrów wyznaczonej po obu stronach Wisły trasy rowerowej. Szlak wyznaczony po drogach o małym natężeniu ruchu prowadzi sprawnie od miasta do miasta, przez furty zawieszone w murach z czerwonej cegły. Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz. To tylko niektóre z grodzisk będących świadkami burzliwych dziejów doliny Wisły. Gdy tylko przekroczycie ich bramy, już skradną Wasze serca.

Poznaj więc i zacznij chwalić swoje!!!wis1

????????????????????????????????????

wis3

????????????????????????????????????

Już dziś zaplanuj podróż śladem Wiślanej Trasy Rowerowej!!! Przyjdź na spotkanie, a pomoże Ci w tym Stowarzyszenie Ostrower!

Serdecznie zapraszamy na prelekcję, która odbędzie się w 9.03.2018 r. o godz. 18.00 w Klubie Perspektywy. 

Polecamy również