Ruszyły zapisy do VI MosirGutwinRun 2018!

VI_MosirGutwinRun_2018_terminy

Na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl rozpoczął się proces rejestracji uczestników 1. rundy cyklu biegów „VI MosirGutwinRun 2018 – Półmaraton i Maraton na raty”, która odbędzie się 6 maja.

Formuła imprezy pozostaje bez zmian i będzie się składać z sześciu rund. Podczas każdej z nich będzie można wziąć udział w rywalizacji na dwóch dystansach – ok. 5km lub ok. 10km. Czterokrotny udział pozwoli na symboliczne zaliczenie na raty półmaratonu lub maratonu. Ich skompletowanie tradycyjnie będzie warunkiem sklasyfikowania uczestników imprezy w końcowych tabelach. Biorąc udział w większej ilości rund – pięciu lub sześciu – można zwiększyć swoją szansę na wyższą pozycję w końcowym zestawieniu wyników, gdyż wynik będzie składał się z sumy czterech najlepszych startów. Tradycyjnie podczas każdej rundy organizowane będę też biegi dla dzieci i młodzieży do lat 13, na dystansach dostosowanych do wieku uczestników.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Św. oraz Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”. Biegi na Gutwinie wspierają po raz kolejny ZPH „Adax”, Skalski Piekarnia & Cukiernia, sklepy sportowe Hi-Sport i Centrum Sport, salon komputerowy Render 2000, przychodnie Sport Medical Rehabilitacja i Centrum Rehabilitacji Markmed, Fitness Klub Centrum i Impuls Gym & Fitness, Kijanka – Myjnia 24h, Hotel Accademia, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Restauracja McDonald’s, Strefa 21, Drogeria „Laydies”, Max Elektro Elektrodom, PUH Signal. Do grona partnerów dołączyli w tym roku Pizzeria DaGrasso, sklep Polskie Srebro Złoto Świata, sklep Miks Meat oraz Agencja Reklamy Kreograf.

Partnerem technicznym imprezy została firma RFID Solutions, która dostarczyła swój autorski systemu pomiaru czasu Gepard. Dzięki temu po raz pierwszy w historii podczas biegów na Gutwinie zostanie zastosowany automatyczny pomiar czasu z wykorzystaniem wbudowanych w numery startowe czipów. Niesie to jednak za sobą niewielkie koszty, jakie uczestnicy imprezy będą musieli ponieść biorąc udział w biegach czy marszu nordic walking. Za numer startowy pobierana będzie symboliczna kwota. Numer ten będzie jednak służył we wszystkich sześciu rundach. Należy go zatem zachować i przynieść ze sobą w przypadku startu w kolejnych rundach bieżącego cyklu.

Terminy VI MosirGutwinRun2018:

1. runda – 6 maja

2. runda – 3 czerwca

3. runda – 1 lipca

4. runda – 26 sierpnia

5. runda – 23 września

6. runda – 28 października

Polecamy również