Z PASJĄ O POMAGANIU

z pasja o pomaganiu cku

Piątkowe popołudnie słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczęli od wyjątkowego spotkania z jedną ze swoich koleżanek ze szkoły – Martą Olechnowicz.

– Do Centrum Kształcenia Ustawicznego zapraszamy ciekawe osobowości, które dzielą się swoją pozytywną energią, zarażają przebojowością, oddają się swoim pasjom. Organizujemy także spotkania z naszymi inspirującymi absolwentami i słuchaczami. Dzisiaj z panią Martą Olechnowicz, która opowie o swoich wyborach życiowych i o swojej pasji, którą jest pomaganie bezdomnym i chorym. Do naszej placówki zapisała się, by lepiej im służyć, kształci się bowiem na kkz w zawodzie fryzjer i w zawodzie opiekun medyczny. Pani Marta ma niezwykły dar, wspaniale przebywa się w jej towarzystwie, jej optymizm udziela się innym. Myślę, że dla naszych słuchaczy, choć nie tylko, może być inspiracją, może motywować innych do autentycznej pomocy, a także do samorozwoju we wszystkich aspektach. Warto nadmienić, że to również sportsmenka z sukcesami – tak zapowiedziała piątkowe wydarzenie dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Pani Marta porzuciła duże miasto i karierę dziennikarską, by oddać się – jak sama mówi – służbie. Od 13. roku życia działa w wolontariacie. Już jako nastolatka pomagała w hospicjum i nadal chce służyć potrzebującym. Widzi wiele nierozwiązanych jeszcze problemów osób bezdomnych. Uważa, że każdy może pomagać.

-Troszcząc się o osoby chore, bezdomne, robimy też wiele dobrego dla samych siebie. Przede wszystkim poprawiamy nasze bezpieczeństwo, ale też czujemy się bardziej potrzebni innym i wartościowi – twierdzi pani Marta.

– Nasi słuchacze dostarczają nam wielu powodów do dumy. Potrafią zrobić coś bezinteresownie dla innych. Mając tak wartościowych słuchaczy, sami czujemy się jeszcze bardziej zmotywowani, by doskonalić swój warsztat pracy – dodaje dyrektor CKU.

Placówka otwiera się na wiele ciekawych przedsięwzięć, wielokrotnie także w ramach treningu dla słuchaczy zaprasza różne grupy społeczne do skorzystania z usług fryzjerów, kosmetyczek, opiekunek medycznych, a florystyki dbają o dekoracje wielu uroczystości.

Słuchacze CKU nie kryli podziwu dla zaangażowania swojej koleżanki.paja1

Polecamy również