40 lat czekali na remont drogi

40 lat czekali na remont drogi

Przystępując do realizacji planu remontowo-budowlanego ostrowieckich dróg, niebawem nową nawierzchnie zyska ulica Boczna od Kolonii Robotniczej. Remont drogi zrealizuje miejska spółka MPRD, a jej zakres polegać będzie na wykonaniu nakładki asfaltowej na długości 160 metrów, spadków i poboczy.

Jak mówią mieszkańcy tej ulicy na remont drogi dojazdowej do ich posesji czekają już od ponad 40 lat.

Bardzo się cieszymy, że nasza droga w niedługim czasie zyska nawierzchnię asfaltową – mówił Radosław Bimek, jeden z mieszkańców tej ulicy. – Obecny stan drogi był dla nas bardzo uciążliwy, gdyż w upalne dni cały kurz unoszący się z drogi wpadał nam do domów, zaś w deszczowe dni tonęliśmy w błocie – dodała Ewa Krzemińska.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podkreślił, że sezon remontowo-budowlany na ostrowieckich ulicach można uznać za rozpoczęty.

Wspólnie z mieszkańcami tej ulicy cieszę się, że przystępujemy do jej remontu – mówił prezydent. –  Mimo, iż mówi się, że miasto zostało zaasfaltowane to jednak zdaję sobie sprawę, że jeszcze jest kilka takich ulic i uliczek w naszym mieście, gdzie mieszkańcy nadal oczekują na ich remont. Dbając jednak o komfort życia oraz poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców  sukcesywnie te remonty będą wykonywane – dodał prezydent Jarosław Górczyński.

Polecamy również