ASPEKT PRZYBLIŻA POEZJĘ

aspekt w psp4 DSC03727

Klub Literacki „Aspekt” gościł w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4, by przybliżyć sylwetki ostrowieckich poetów i ich twórczość, ale także, by dyskutować na temat procesu twórczego, tego, kim są poeci, co ich inspiruje.

– Poezja nas uwrażliwia i pełni też często funkcję terapeutyczną, ponieważ jest środkiem wyrzucenia z siebie emocji, uczuć, nierzadko tych frustrujących, obniżających nasz nastrój – twierdzą poeci z „Aspektu” – Grzegorz Gołębiowski, Bożena Gniazdowska i założycielka klubu Joanna Chruszczyńska.

Uczniowie ostrowieckiej podstawówki z uwagą słuchali wierszy przygotowanych przez twórców klubu literackiego, jak również ich wskazówek dotyczących pisania poezji. W PSP 4 nie brakuje bowiem talentów literackich. Uczniowie wydają nawet szkolne tomiki poezji. W wyborze najlepszych wierszy o Ostrowcu nauczycielom „czwórki” pomogli właśnie poeci z „Aspektu”.

– Bardzo nas cieszy, że są młodzi ludzie, których interesuje poezja i którzy czują potrzebę jej tworzenia. Warto się odważyć i pokazać swoje teksty innym, bo być może trafimy na znawcę tematu, który przyczyni się do rozwoju naszego talentu. Dziękujemy za zaproszenie i z kolei zapraszamy do szlifowania swojego pisarstwa w naszym klubie – mówi Aneta Pierścińska-Maruszewska, prezes Klubu Literackiego „Aspekt”.

Polecamy również