Uczniowie „Staszica” finalistami XIV Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego.

final

Wśród Finalistów 14 edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze FrankoFilm 2018 znaleźli się uczniowie kl. III c i III d LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św.: Barbara Mączka, Martyna Michalek, Kinga Chrzanowska, Oliwia Szklanowska, Mateusz Gronkowski, Jakub Żardecki oraz absolwenci Mateusz Pocheć i Paweł Lichota. Autorzy zapraszają do obejrzenia filmu pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=44X51P2azZY

Hasło 14 edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze to: Światło/Światła. Na taki właśnie temat uczniowie i studenci mieli przygotować film krótkometrażowy od 2 do 5 minut zawierający dialogi w języku francuskim i napisy w języku polskim. Do finału Międzynarodowego Festiwalu zakwalifikowało się aż  47 filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji.
„Osoby odpowiedzialne za wybór finalistów pracowały bez wytchnienia. Z wielką uwagą i zainteresowaniem dokładnie prześwietlały każdy film. Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Poziom nadesłanych filmów był jeszcze wyższy niż w ubiegłym roku. Co niezwykle mnie cieszy „– powiedział dyrektor Festiwalu Laurent Vavon. 
My również cieszymy się z faktu zostania finalistami tegorocznego festiwalu. Jedną z osób reprezentujących naszą ekipę  w Zielonej Górze w dn.8.06 do 10.06  będzie Kinga Chrzanowska.
W programie możliwość obejrzenia zakwalifikowanych filmów oraz  najlepszych filmów z Festiwalu Off-Courts z 2017 w Trouville. To również okazja do spotkań z profesjonalistami, udział w wystawach, spotkaniach i przedstawieniach oferowanych przez organizatorów i zdobycie nowych doświadczeń. 
Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom naszego liceum , którzy udzielili nam wsparcia w czasie tworzenia filmu. Szczególne podziękowanie dla  Radia Ostrowiec za  umożliwienie nagrania monologu do filmu.  

Polecamy również