Złodzieje rowerów zatrzymani

rowery

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali wczoraj dwóch 16-latków i 18-latka podejrzewanych o kradzież 7 rowerów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Część skradzionych jednośladów została odzyskana. Sprawcy odpowiedzą teraz przed sądem. 18-latkowi za popełniony czyn grozi nawet do 5 lat „za kratkami”.

Od połowy maja bieżącego roku do jednostki Policji  w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczęły docierać zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Łączną wartość 7 skradzionych jednośladów wstępnie oszacowano na kwotę ponad 7000 złotych.  Pracując nad tą sprawą śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich podejrzewali, że tych kradzieży mogli dopuścili się trzej młodzi mężczyźni z powiatu ostrowieckiego. Ich wnikliwa praca doprowadziła do zatrzymania 18-latka i dwóch 16-latków. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali trzy skradzione rowery. Policjanci cały czas prowadzą czynności zmierzające do odzyskania pozostałych jednośladów.

Dwóch nastolatków za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem dla nieletnich, natomiast ich dorosłemu koledze zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 5-lat pozbawienia wolności.

Polecamy również