Nowe mieszkania socjalne dla uczciwych

bedzie nowy blok socjlany

Przy ulicy Parkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie wybudowany nowy blok z mieszkaniami socjalnymi. Przetarg na tę inwestycję został już rozstrzygnięty Niebawem ruszą prace budowlane, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań w czerwcu 2020 roku. Wykonawcą jest Ostrowiecki Kombinat Budowlany.

Nasze miasto jest przygotowane pod kątem budownictwa socjalnego i komunalnego -mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – W nowym bloku będzie osiemnaście mieszkań, z czego 12 jednopokojowych i sześć dwupokojowych. Blok ma powstać do 30 czerwca 2020 roku. Elewacja budynku będzie wpisywać się w kolorystykę Ostrowca. Koszt budowy to 3 mln 45 tys zł, z czego 30 procent miasto dostało dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przymierzamy się już do kolejnych inwestycji związanych z mieszkaniami socjalnymi. Przy ulicy Osadowej zostanie odnowiony budynek w ramach środków pozyskanych z Unii Europejskiej. Mieszkania, które zostaną oddane nie będą przeznaczone dla tych, którzy zalegają z czynszami. To będą mieszkania dla tych, którzy uczciwie płacą rachunki. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu dyrektorowi Łukaszowi Dybcowi, za doskonałe zarządzanie Zakładem Usług Miejskich, który jest zarządcą mieszkań należących do Gminy Ostrowiec. Dzięki nowym blokom uczciwi lokatorzy będą mieli zaproponowaną przeprowadzkę do nowych mieszkań. To jest nasza konsekwentna polityka mieszkaniowa. Chcemy pokazać, że można mieszkać w lepszych warunkach. Oczywiście spełniając pewne wymagania.

Obecnie Gmina Ostrowiec posiada 396 budynków socjalnych. Nowe bloki będą w pełni wykończone, z możliwością natychmiastowego zamieszkania.

– Obecnie 310 wniosków o przydział mieszkania socjalnego i komunalnego czeka na rozpatrzenie – informuje dyrektor ZUM Łukasz Dybiec. – W 2014 roku około 700 osób czekało na przydział mieszkania.DSC03289DSC03290DSC03294DSC03296DSC03295DSC03297

Polecamy również