Grupa filmowa z Ostrowca

Teatr_doraz__ny__2_

fetsW Ostrowcu nie brakuje młodych i pełnych pasji młodych ludzi. Łącząc naukę z zainteresowaniami chcą się rozwijać i stawać się częścią artystycznego środowiska. Przykładem takiej zbiorowości jest, powstała we wrześniu bieżącego roku, Grupa Filmowa Iluminacje, która działa przy wsparciu MCK i prężnie się rozwija. 

Mimo krótkiego upływu czasu od powstania, grupa zdążyła wysnuć wiele planów oraz szybko przejść do realizacji swoich pomysłów. Jedna z pierwszych produkcji, która powstała na przełomie września i października odniosła już pierwszy sukces na skalę ogólnopolską. Dokument „teatrdoraźny” został wyświetlony na II edycji Festiwalu Filmowego „9 Minut” w Warszawie, organizowanego przez LO nr IX im. Klementyny Hoffmanowej. Film dostał nagrodę główną w kategorii „Najlepszy Dokument”, rywalizując z wieloma innymi produkcjami.

Festiwal Filmowy 9 Minut to inicjatywa uczniów i nauczycieli IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. To wydarzenie kulturalne ma na celu popularyzację idei kręcenia filmów krótkometrażowych wśród młodych ludzi, oraz poszerzenie ich wiedzy na temat przemysłu filmowego.

W czasie trwania drugiej edycji Festiwalu organizatorzy współpracowali z takimi organizacjami jak: Kino Świat, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Filmoteka Szkolna, Warszawska Szkoła Filmowa, Kino Luna. Reżyserią oraz produkcją „teatrudoraźnego” zajął się Kacper Słomka i wraz z Maciejem Rybińskim stworzyli scenariusz filmu. Świetne wywiady i rozmowy
z grupą Teatru Doraźnego przeprowadzili: Agnieszka Jezierska, Kamila Dąbrowska, Natalia Deroń oraz Tymoteusz Jasiak, a ogromna pomoc na planie to zasługa Martyny Kot.

Ten estetyczny w swej formie i treści dokument opowiada o tym czym jest Teatr Doraźny, a także wprowadza odbiorcę w magiczny świat sztuki. Skupia się nie tylko na wyjątkowości teatru formy, lalek, ale przede wszystkim pokazuje czym jest ten zespół i jak każda pojedyncza indywidualność tworzy niezwykle zgrany i barwny twór. 

Grupa Filmowa Iluminacje zapowiada, że to z pewnością nie ostatni film, który pojawi się w tym roku. W planach mają kolejne, a także są w trakcie realizacji niektórych projektów. Już niedługo pokażą kolejny efekt swojej pracy.

Autorzy: Kamila Dąbrowska, Kacper Słomka

Polecamy również