Na Ogrodach zabrakło krzeseł

RO ogrozy zebranie spawozdawczo wyborcze

Mieszkańcy Ogrodów interesują się swoim osiedlem i miastem. Świadczy o tym frekwencja podczas dzisiejszego zebrania sprawozdawczo – wyborczego Rady Osiedla Ogrody. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób i na bieżąco musiały być donoszone krzesła. W spotkaniu uczestniczył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus, dyrektorzy i prezesi spółek miejskich, radni miejscy i powiatowi oraz mieszkańcy osiedla Ogrody.

– Na osiedlu Ogrody frekwencja zawsze była wysoka, za co chcę serdecznie podziękować mieszkańcom, którzy pragną decydować o losach swojego osiedla i miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Dla mnie jest to niezwykle ważne, żeby uczestniczyć w takich spotkaniach, ponieważ wówczas na bieżąco poznaję problemy mieszkańców, ich sugestie i wnioski. Każde osiedle ma swoją specyfikę. Osiedle Ogrody zmienia się. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu został zainstalowany monitoring i teraz jest bezpieczniej. Mamy zaplanowany duży projekt pod nazwą „Ogród zdrowia na Ogrodach”, na który już pozyskaliśmy fundusze unijne. Będzie to taka enklawa do wypoczynku. Na bieżąco na osiedlu poprawiana jest infrastruktura między innymi dzięki programowi „Osiedle od Nowa”, który będzie kontynuowany. Rady osiedla stanowią pewien łącznik pomiędzy mieszkańcami,a prezydentem. Członkowie rad osiedlowych najlepiej znają problemy i bolączki mieszkańców, ale także zgłaszają wspaniałe pomysły. Cieszy mnie to, że mieszkańcy utożsamiają się ze swoimi osiedlem i swoim miastem.

–  W tej kadencji zrobiliśmy bardzo dużo – mówi przewodnicząca Rady Osiedla Ogrody Hanna Wasik. – Dzięki programowi „Osiedle od Nowa” wykonane zostały nowe ławki. Zakupiliśmy kosze na śmieci oraz przenośne ławki, które są wykorzystywane na festynach. Współpracowaliśmy z Radą Osiedla „Złota jesień”. Ja bardzo dziękuję wszystkim członkom naszej rady za doskonałą współprace. Dzięki pani Joannie Pikus mogliśmy brać czynny udział w akcjach pod nazwą „Sobota ze zdrowiem”. Kadencja dobiega końca. Ja jestem bardzo zadowolona z tego co zostało osiągnięte.

– Zawsze kierowaliśmy się dobrem mieszkańców i ich potrzebami- mówi Joanna Pikus wiceprzewodnicząca rady miasta oraz członek Rady Osiedla Ogrody. – Działania podejmowane przez radę osiedla były dopasowane do seniorów, dzieci i młodzieży. Były festyny i zabawy taneczne. Problemy jakie zgłaszali mieszkańcy to zakłócanie ładu i porządku, ale dzięki zainstalowanemu monitoringowi te problemy powoli się kończą.

Sporo pytań kierowanych było do prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”. Poruszony został problem podłączenia bloków do sieci Miejskiej Energetyki Cieplnej, starych wind, braku ławek. Pytano także o przyszłość spółdzielni mieszkaniowej, która boryka się ze sporymi problemami finansowymi.DSC05770DSC05769DSC05771DSC05783DSC05795DSC05800DSC05797DSC05792DSC05796DSC05775DSC05782DSC05773DSC05785DSC05788DSC05779DSC05776DSC05777DSC05781DSC05791

-Prezesem jestem zaledwie od siedmiu dni i jak na razie zapoznaje się z dokumentacją. Przygotowuje materiały potrzebne do restrukturyzacji. Daję słowo, że w ciągu miesiąca odwiedzę każdy blok i zapoznam się z jego stanem technicznym. Więcej szczegółów przedstawię podczas Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni „Hutnik”- powiedział prezes zarządu SM”Hutnik” Andrzej Chejzdral.

Skład Rady Osiedla Ogrody:

Ryszard Bąk

Wiesław Gradzikiewicz

Lidia Guzik

Klaudia Mazur

Piotr Mądry

Joanna Pikus

Krzysztof Pikus

Marek Pisarek

Andrzej Ryba

Andrzej Sękiewicz

Justyna Walczak

Hanna Wasik

Andrzej Wieczorek

Grzegorz Zakrzewski

Henryk Rożnowski

Polecamy również