Nagroda dla twórcy

nagroda od prezydenta

Podczas wernisażu wystawy „Stanisław Wyspiański. Legenda Młodej Polski”, który odbył się w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych, Prezydent miasta Jarosław Górczyński wręczył nagrodę Krzysztofowi Witkowskiemu za zestaw prac prezentowanych podczas Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej.nag1 nag2 nag3
Ta uroczystość to doskonała okazja do docenienia Pańskiej twórczości. Przez lata, postrzegany był Pan głównie jako pasjonat sztuki i skromny bywalec wystaw organizowanych przez ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych, ale także osoba związana i współpracująca z przedstawicielami ostrowieckiego środowiska artystycznego. Natomiast Pana udział w zorganizowanym pod koniec ubiegłego roku Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej pozwolił na poznanie Pana z innej strony. Ostrowieckiej publiczności zaprezentował Pan swoją twórczość malarską, którą uprawia Pan, jak się okazuje od 30 lat. Te inspirowane naturą, uciekające w stronę abstrakcji, pejzaże urzekły ostrowczan, którzy docenili niezwykłą wrażliwość oraz wyczucie koloru, stąd ta nagroda – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Prezydent podkreślił, że docenia fakt, że coraz więcej mieszkańców decyduje się prezentować swój dorobek w gościnnych salach miejscowych instytucji kultury.

Polecamy również