Już tylko dni do Olimpiady w Bałtowie

W lutym rozpoczęły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Igrzyska zostały podzielone na cztery części. Pierwsza w Kielcach w narciarstwie biegowym i biegach na rakietach śnieżnych, druga w Skarżysku-Kamiennej w łyżwiarstwie szybkim, trzecia w Bałtowie w narciarstwie alpejskim, a zakończenie w Jędrzejowie hokejem halowym. Na półmetku Igrzysk „SZANSA” ma już 15 medali.sz1 sz3

W naszym klubie trenerzy zawsze starają się mobilizować zawodników do systematycznych treningów, żeby do kolejnych zawodów można było włączyć większą ilość zawodników – powiedział Robert Rogala, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Dzięki temu w dwóch pierwszych częściach Igrzysk zadebiutowało czy to w klubie czy w danej dyscyplinie aż 4 zawodników.

W pierwszej części 20 lutego do Kielc z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” pojechało 7 zawodników i 2 trenerów. Zawodnicy startowali na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów.

Łukasz Sikorski na 50 m wywalczył IV miejsce oraz na 100 m wywalczył II miejsce i zdobył srebrny medal

Łukasz Zuber na 50 m wywalczył II miejsce i zdobył srebrny medal oraz na 100 m wywalczył II miejsce i zdobył srebrny medal

Maciej Skrobisz na 50 m wywalczył IV miejsce oraz na 100 m wywalczył III miejsce i zdobył brązowy medal

Bartosz Mroczkowski na 50 m wywalczył III miejsce i zdobył brązowy medal oraz na 100 m wywalczył IV miejsce

Łukasz Tyrała na 200 m wywalczył II miejsce i zdobył srebrny medal oraz na 400 m wywalczył II miejsce i zdobył srebrny medal

Dominika Grześkiewicz na 200 m wywalczyła IV miejsce oraz na 400 m wywalczyła II miejsce i zdobyła srebrny medal

Grzegorz Dwojak na 200 m wywalczył III miejsce i zdobył brązowy medal oraz na 400 m wywalczył II miejsce i zdobył srebrny medal.

W biegach na rakietach śnieżnych „SZANSĘ” reprezentowali: Łukasz Sikorski, Łukasz Zuber, Maciej Skrobisz, Bartosz Mroczkowski, Łukasz Tyrała, Dominika Grześkiewicz, Grzegorz Dwojak. Trenerami byli Tomasz Przybysławski i Przemysław Walczyk.

W drugiej części Igrzysk 22 lutego do Skarżyska-Kamiennej z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” pojechało 6 zawodników i 2 trenerów. Zawodnicy startowali na dystansach 111, 222, 333, 500 i 777 metrów.

Paweł Dunal na dystansie 500 m zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal oraz na 777 m zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal

Marcin Dunal na dystansie 333 m zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal oraz na 500 m zajął IV miejsce

Paweł Menducki na dystansie 333 m zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal oraz na 500 m zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal

Krzysztof Stan na dystansie 111 m zajął 1 miejsce i zdobył złoty medal oraz na 222 m zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal

Małgorzata Piotrowska na dystansie 111 m zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal oraz na 222 m zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal

Damian Przygoda na dystansie 111 m zajął 3 miejsce i zdobyła brązowy medal oraz na 222 m zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal

W łyżwiarstwie szybkim „SZANSĘ” reprezentowali: Paweł Dunal, Marcin Dunal, Paweł Menducki, Krzysztof Stan, Małgorzata Piotrowska, Damian Przygoda. Trenerami byli Piotr Jakubowski i Remigiusz Woźniak.

-My jako organizatorzy III części Igrzysk już odebraliśmy ogień olimpijski i flagę i zapraszamy wszystkich chętnych do Szwajcarii Bałtowskiej, gdzie 28 lutego odbędą się zmagania zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w narciarstwie alpejskim. – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” – Ceremonia otwarcia rozpoczyna się już o godz. 10:00, która jak zawsze oprócz samych zawodów sportowych wzbudza wiele emocji.

Honorowy Patronat nad Świętokrzyskimi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych – Narciarstwo Alpejskie – Bałtów 2019 objęła Pani Marzena Dębniak, Starosta Powiatu Ostrowieckiego.