Żona podejrzana o zadanie śmiertelnych ciosów

DSC04629

28-letniej Anicie W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Kobieta jest podejrzana o zadanie ciosów nożem czym spowodowała śmierć swojego męża. Do zdarzenia doszło we wtorek około godzin 15 w mieszkaniu na osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

– W środę przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że przyczyną zgonu mężczyzny była rana zadana w obrębie klatki piersiowej. Podejrzaną o spowodowanie śmierci jest 28-letnia żona pokrzywdzonego. Dzisiaj usłyszała zarzut zabójstwa – poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Podejrzana złożyła wyjaśnienia, jednak nie ustosunkowała się jednoznacznie co do kwestii sprawstwa.

Środa

W związku z tragiczną śmiercią 30 – letniego mężczyzny zostały zatrzymane dwie osoby.

– Są to osoby podejrzewane o to, że mogą mieć związek ze śmiercią 30 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego.- informuje Sylwester Kaniewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to 28 – letnia kobieta oraz 33- letni mieszkaniec naszego miasta. Obecnie trwają czynności wyjaśniające.

Wtorek

Dzisiaj około godziny 15 -stej w jednym bloków na osiedlu Stawki doszło do awantury pomiędzy dwoma znajomymi mężczyznami. Sprzeczka zakończyła się tragicznie. Policję i pogotowie zaalarmowała kobieta, która poinformowała służby, że jej mąż został ugodzony nożem.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że w mieszkaniu w jednym z bloków 30-letni właściciel pił alkohol ze swym znajomym. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury. W jej trakcie gość chwycił nóż i ugodził nim 30-latka. Potem wyszedł z mieszkania – informuje Sylwester Kaniewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Załoga pogotowia ratunkowego podjęła akcję reanimacyjną. Mimo tego mężczyzna ugodzony nożem zmarł.

– Apelujemy o kontakt do wszystkich, którzy mają informacje na temat tragicznego wtorkowego zajścia w osiedlu Stawki. Szukamy mężczyzny o krępej budowie ciała, mającego około 180 centymetrów wzrostu i charakterystyczny tatuaż wzór tribal nad lewym uchem i na szyi. Każdego kto może nam pomóc w jego identyfikacji lub zna miejsce pobytu podejrzewanego prosimy o jak najszybszy kontakt osobisty lub telefon od całodobowy numer 112 – dodaje Sylwester Kaniewski.

 

Polecamy również