Najstarsza mieszkanka Ostrowca ma 105 lat !!!

105 l;atka czolo

Mieszkanka dzielnicy Denków w Ostrowcu Świętokrzyskim Władysława Zięba, skończyła 105 lat! W niedzielę w parafii świętego Stanisława  została odprawiona Msza Święta w jej intencji. Życzenia najstarszej mieszkance Ostrowca Świętokrzyskiego złożył podczas nabożeństwa prezydent miasta Jarosław Górczyński.

To wyjątkowa uroczystość, a dla mnie jako gospodarza miasta duże wyróżnienie i zaszczyt, że mogę osobiście już po raz kolejny świętować z Panią kolejne urodziny. Życzę zdrowia i jeszcze wielu pięknych dni wypełnionych miłością i szacunkiem bliskich osób – mówił prezydent Jarosław Górczyński.- Jest Pani przykładem wielu cnót i samodyscypliny. Gratuluję pięknego wieku oraz towarzyszącej pogody ducha, którą doceniają sąsiedzi oraz obecni na uroczystości parafianie  – dodał prezydent miasta.

– Pani Władysława jest dumą Denkowa i perełką naszej wspólnoty parafialnej. Każda chwila spędzona w jej towarzystwie jest wielkim przeżyciem – mówił ksiądz Adam Gucwa.- To wspaniała kobieta, od której wszyscy możemy się uczyć jak żyć godnie.

Pani Władysława mieszka w domku jednorodzinnym przy ulicy Wschodniej w Denkowie. Mimo zaawansowanego wieku sama gotuje, sprząta i dba o przydomowy warzywnik. Lubi oglądać telewizję. Co miesiąc odwiedza ją proboszcz parafii w Denkowie Adam Gucwa, który z okazji niezwykłej rocznicy zaprosił jubilatkę i jej bliskich na uroczysty obiad na plebanii.

Pani Władysława, nazwisko panieńskie Korpikiewicz- jest rodowitą denkowianką. Urodziła się 28 marca 1914 roku. Jej dziadek i ojciec prowadzili sklep, który do tej pory funkcjonuje w budynku obok poczty. Miała pięć sióstr i brata, część rodzeństwa nadal mieszka w Ostrowcu i samym Denkowie. Ukończyła 5-klasową szkołę powszechną i szóstką klasę w szkole w Bodzechowie. 25 lutego 1934 roku wyszła za mąż za Mieczysława Ziębę. Dochowali się trójki dzieci.s1 105-latka

Polecamy również