W „Dziewiętnastce” czytała wiceprzewodnicząca RM Marta Woźnicka Kuzdak

czytanie w pp 19

W Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Św. gościła wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak , która czytała dzieciom wiersze Doroty Gellner z książeczki pt. ,,Czekoladki dla sąsiadki”. Towarzyszyły jej panie bibliotekarki m1 m2 m3 m4 m5 m6 m7z Miejskiej Biblioteki Publicznej – kierownik Fili nr 1 na ul. Sienkiewicza Beata Pater i Małgorzata Szymczykkierownik Fili nr 5. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy przedszkola z Miejską Biblioteką Publiczną i trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania. Tym samym placówka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Czytające przedszkola”.

Placówka już od kilku lat ściśle współpracuje z MBP i jej dyrektorami Elżbietą Pomiankiewicz i Pawłem Górniakiem, aktywnie włącza się w kampanię społeczną „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali również wychowankowie Miejskiego Ośrodka Socjoterapeutycznego w Ostrowcu Św. w przedstawieniu pt. ,,Dobry młotek nie jest zły” przygotowani pod kierunkiem Doroty Żurek.

W ramach podziękowania naszym miłym gościom przedszkolaki z oddziału IV i V pod kierunkiem nauczycielek Moniki Słowińskiej i Katarzyny Pawlik dały wspaniały pokaz artystycznych umiejętności w ,,Tańcu dżentelmenów z krzesełkami i książkami”. Koordynatorem spotkania była nauczycielka Anna Waliszewska.

Tekst i foto. PP nr 19

Polecamy również