Festiwal Piosenki „Dziecięce Marzenia”

tan1

Odbył się piąty już Festiwal Piosenki „Dziecięce Marzenia”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pana Jarosława Górczyńskiego. Na scenie kina „Etiuda” zaprezentowały się zespoły z ostrowieckich szkół i przedszkoli.W tegorocznym festiwalu wzięło udział 15 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii do lat 10 swoich artystów zaprezentowały:

Publiczne Przedszkola nr 5, 7, 12, 15,16,19, Niepubliczne Przedszkole „Pajacyk”., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Niepubliczna Szkoła im. S. Konarskiego

W kategorii drugiej od 11 -15 lat wystąpiły:

Zespół Presto z Zespołu Edukacyjnego Dwunastka

Zespół Cantus-Ludentem z PSP nr 9

Zespół Over Cool z PSP nr 14

Zespół Septymki z PSP 1

Chór dziecięcy „ Wiolinki” – Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

Pomysłodawczyni Festiwalu pani Jadwiga Dadia nie kryje radości z faktu, że z roku na rok wzrasta liczba uczestników, jak również widzów festiwalu. Szczególnie cieszy rosnąca popularność festiwalu, a przede wszystkim chęć dzieci i młodzieży do wykonywania muzyki zespołowej i chóralnej. Tegoroczny festiwal był świętem muzyki i dobrej zabawy, okazją do zdobycia doświadczenia scenicznego dla dzieci i porównania efektów pracy włożonej przez opiekunów zespołów, który w każdym pojedynczym przypadku zasługuje na pochwałę i oklaski. Zespoły zaprezentowały się barwnie i ciekawie. Publiczność miała okazję usłyszeć piosenki znane od lat np. „Mama zadumana”, a także współczesne przeboje filmowe np. „Pół kroku stąd” i „Nie bój się chcieć”.

Komisja konkursowa w składzie: Marek Cichosz, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Elżbieta Łukawska, instruktor muzyki oraz Katarzyna Zięba, nauczyciel PSP nr 1 przyznała pierwsze miejsca Zespołowi Publicznego Przedszkola nr 16 oraz zespołowi „ Over Cool”z PSP nr 14. Laureaci otrzymali Statuetki, a wszyscy uczestnicy upominki ufundowane przez Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego oraz organizatorów festiwalu. Wszyscy zostali też poczęstowani słodyczami od Pana Włodzimierza Steca Radnego Miasta, który od początku wspiera organizatorów i uczestników tej muzycznej imprezy.

Organizatorzy Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów PSP nr 1 oraz Miejskie Centrum Kultury dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację festiwalu.

Liczymy, że konkurs na stałe wpisze się w kulturalny pejzaż naszego miasta, gdyż z całą pewnością najmłodsze pokolenie posiada wielki potencjał artystyczny, którego nie można zmarnować.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji festiwalu!.

Teksttan2 tan3 tan4 tan5 tan6 tan7 tan8 i foto PSP nr1

Polecamy również