Wakacyjne klimaty na Pikniku Rodzinnym w Kolorowej Akademii

piknik kolorwa akdem,ia

Piknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 16 to już tradycja.W nastrojach wakacyjnych, po roku wytężonej pracy, w miłych okolicznościach przyrody, wspólnie cała społeczność przedszkolna i lokalna przybyła do ogrodu Kolorowej Akademii. Piknik otworzył Pan Prezydent Jarosław Górczyński, który nie szczędził słów pochwały dla przedszkolaków i wręczył dla placówki upominki. Na uroczystość przybyła także Rada Osiedla Pułanki wraz z przewodniczącym i Radnym Rady Miasta Panem Kamilem Stelmasikiem.

p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14W każdym zakątku niezwykłego ogrodu przedszkolnego było barwnie i radośnie. Pani dyrektor Katarzyna Dryjas wraz z gronem pedagogicznym i Radą Rodziców Przedszkola przygotowała mnóstwo propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin. Dużo emocji dostarczył turniej szachowy i warcabowy. Ciekawość wzbudzał „Kącik zagadek?”, malowanie na folii i loteria fantowa. Długie kolejki dzieci ustawiały się do dmuchanej zjeżdżalni, na malowanie twarzy i po słodkie przysmaki. Szaleństwo wspólnych zabaw wszystkim chętnym serwowali profesjonalni animatorzy a wesoła muzyka podgrzewała atmosferę. Bawili się świetnie mali i duzi.

Oczywiście nie zabrakło występów przedszkolaków. Prezentacje rozpoczęły się na ludowo, następnie widownia oklaskiwała przedszkolną grupę wokalno-taneczną „Szesnasteczki”, a na zakończenie zaprezentowała się grupa w języku włoskim.

Rodzice miło spędzali czas gawędząc na tarasowej kawiarence, gdzie panie kucharki serwowały własne wypieki: pachnącą szarlotkę, pyszny sernik i truskawkowy koktajl. W powietrzu unosił się zapach pieczonej kiełbaski, którą ze smakiem zajadano na ogrodowej polance. Rodzice także wykazali się dużym zaangażowaniem i chętnie aktywnie włączyli się w działania piknikowe organizując m.in.: stoisko pszczelarskie z degustacją miodów, kącik wędkarski czy rozgrywki warcabowe. Pani złożyła podziękowania Rodzicom za całoroczne działania na rzecz przedszkola. Wakacyjna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom pikniku i nikt nie miał ochoty wracać do domu. Pozostaną miłe wspomnienia z tego słonecznego dnia i uśmiechnięte, radosne buzie dzieci na pamiątkowych zdjęciach.

Polecamy również